Zaawansowane szukanie
Rejestracja
Użytkownik:

Hasło:

Zalogować automatycznie przy następnej wizycie?

» Zapomniałem hasła
» Rejestracja
Losowe zdjęcie

3E/1M-511
3E/1M-511
Komentarzy: 0
railman


Nie tylko ekspresy
Nie tylko ekspresy

            

Nie tylko ekspresy
Komentarz: 7.07.2015 Libiszów-Kolonia, SM42-2581 należąca do PRK Kraków (firmy wchodzącej w skład Grupy ZUE) opuściła stację Idzikowice i pędzi co sił w kołach z zawrotną prędkością 90 km/h w kierunku stacji Opoczno Południowe.
Czasem poza nielicznymi ekspresami na CMK można spotkać także takie ciekawostki. W tym miejscu warto przypomnieć, że wbrew temu, co wydaje się wielu domorosłym „specjalistom” od kolejnictwa linia nr 4, czyli CMK nie jest wcale ani linią dużych prędkości, ani też nie została wybudowana w celu obsługi tylko i wyłącznie, niedużego zresztą ruchu pasażerskiego (obecnie to co najwyżej zaledwie 2-3 ekspresy na godzinę w każdym kierunku).
Pierwotnie linia została zaprojektowana jako szybkie połączenie Warszawy (docelowo Trójmiasta) ze Śląskiem, głównie w celu sprawnego przewozu towarów, z perspektywicznym wykorzystaniem DODATKOWO do szybkich przewozów Pasażerskich.
Niestety z niewiadomych przyczyn w głowach decydentów uroił się pomysł przekwalifikowania tej linii na pseudo KDP, co niestety konsekwentnie od kilku lat jest realizowane. W linie inwestowane są ogromne kwoty, pytanie tylko w jakim celu? Aby jeździły po 2 ekspresy na godzinę?
Słowa kluczowe: SM42, SM42-2581, PRK, PRK Kraków, Grupa ZUE, D29-4, SRJP100, Kruszewiec, Idzikowice, Opoczno Południowe, CMK, lato, łódzkie
Data: 16.08.2017 22:01
Wyświetleń: 833
Pobrań: 0
Ocena: 0.00 (0 głosów)
Wielkość pliku: 463.4 KB
Dodał: Grzegorz

Autor: Komentarz:
Nie ma komentarzy dla tego zdjęcia

Wyślij komentarz
Osoba:
Komentarz:
 
BBCode

 


Poprzednie zdjęcie:
NA POPYCHU  
 Następne zdjęcie:
OCZKO...

 

   

Powered by 4images 1.7.11
Translation by Paweł Szybiak
Copyright © 2002 4homepages.de