Zaawansowane szukanie
Rejestracja
Użytkownik:

Hasło:

Zalogować automatycznie przy następnej wizycie?

» Zapomniałem hasła
» Rejestracja
Losowe zdjęcie

CLASS
CLASS
Komentarzy: 0
Dyzio_Marzyciel


3E-55
3E-55

            

3E-55
Komentarz: Długo, długo się wahałem czy eogóle dodawać to zdjęcie, bo...jest tak nie w moim stylu, takie trochę dla grupy fanów fotografii określanych mianem "woziarzy" ;). Jakość też nie wywołuje zachwytu. Jednakże ważąc wzzystkie "za" i "przeciw" uznałem, że zdjęcie ujrzy jednak światło dzie3nne, wszak jest już nie do powtórzenia.

18.07.2008 Zduńska Wola, należąca do PCC Rail Szczakowa lokomotywa 2E-55 zmierza w kierunku Inowrocławia z pociągiem intermodalnym Sosnowiec-Gdynia. W tamtym czasie był to pierwszy i przez pewien czas jedyny, prywatny pociąg intermodalny, kursujący przez Zduńską Wolę.

W tym miejscu trzeba wspomnieć kilka słów o lokomotywie, w kontekście jej malowania. W połowie pierwszej dekady obecnego stulecia ówczesna spółka Szczakowa S.A. której podstawową działalnością było pozyskiwanie piasku podsadzkowego w obliczu zmniejszenia zapotrzebowania na ten surowiec rozszerzyła swój profil działalności. W oparciu o posiadany tabor kolejowy i uzyskaną licencję rozpoczęła działalność przewozową na otwartym rynku przewozów kolejowych. Wraz z wejśćiem na ten rynek spółka dokonała też zmian wizerunku swojego taboru trakcyjnego. Efektem tego było ukształtowanie się sposobu malowania lokomotyw loniowych (zarówno elektrycznych, jak też spalinowych) w spoób widoczny na niniejszym zdjęciu. Około 2008 roku na skutek zmian strukturalnych w spółce powstał nowy podmiot PCC Rail Szczakowa, który nieco zmodyfikował malowanie lokomotyw. Miejsce widocznego na zdjęciu żółtego pasa zajął kolor pomarańczowy. Malowanie pojazdów zmieniono dość szybko, a widoczna na zdjęciu lokomotywa w tym czasie była już chyba ostatnim pojazdem spółki PCC noszącym nie tylko stare barwy, ale też umieszczoną dawną nazwę właściciela.
Słowa kluczowe: 3E, 3E-55, Szczakowa_S.A., intermodalny, PCC_Rail_Szczakowa, sputnik, SRJP315, linia_kolejowa_131, lato, łódzkie
Data: 07.05.2020 18:25
Wyświetleń: 290
Pobrań: 0
Ocena: 0.00 (0 głosów)
Wielkość pliku: 770.2 KB
Dodał: Grzegorz

Autor: Komentarz:
Nie ma komentarzy dla tego zdjęcia

Wyślij komentarz
Osoba:
Komentarz:
 
BBCode

 


Poprzednie zdjęcie:
3E-55  
 Następne zdjęcie:
3E-75

 

   

Powered by 4images 1.7.11
Translation by Paweł Szybiak
Copyright © 2002 4homepages.de