Zaawansowane szukanie
Rejestracja
Użytkownik:

Hasło:

Zalogować automatycznie przy następnej wizycie?

» Zapomniałem hasła
» Rejestracja
Losowe zdjęcie

L-4268-002
L-4268-002
Komentarzy: 0
railman


Dwa oblicza IC
Dwa oblicza IC

            

Dwa oblicza IC
Komentarz: 24.09.2015 Gdańsk, przystanek osobowy Gdańsk Stadion EXPO zamieniony na tereny wystawowe targów kolejowych TRAKO.
Największym zainteresowaniem tegorocznej edycji targów cieszyły się dwa EZT, które w najbliższych miesiącach mają przejąć częściowo przewozy służby publicznej realizowane przez PKP IC w ramach kategorii Intercity. Do realizacji tych zadań przewoźnik przy wsparciu funduszy unijnych zakupił w ramach dwóch przetargów 40 pojazdów za łączną kwotę 2,9 mld zł.
Zakupione pojazdy to składy ED160 z rodziny Flirt 3 konsorcjum Stadler/Newag (na zdjęciu widoczny skład ED160-009) oraz ED161 Dart produkowanych przez zakłady Pesa (na zdjęciu skład ED161-004).
Podczas targów miałem okazję ocenić "na sucho" produkty z obu kontraktów. Ogólne wrażenia przemawiają na korzyść pojazdu konsorcjum z Siedlec i Nowego Sącza. Jest pojazdem nieco bardziej wygodnym, a zastosowanie rozwiązania są bardziej przyjazne dla pasażera. Z kolei w pojeździe Dart, który widać usilną próbę nawiązania do pociągów znanych jako "Pendolino" Czy jest to najlepsza droga? Trudno ocenić. Jeszcze nie tak dawno producent z Bydgoszczy w blasku fleszy i z udziałem najwyższych notabli i urzędników państwowych, związanych z partią sprawującą (jeszcze) władzę prezentował skład Dart właśnie jako "Polskie "Pendolino". Można powiedzieć, że faktycznie jest to odpowiednik "Pendolino", niestety szkoda że jedyną wspólną cechą z pociągiem włoskim jest opóźnienie dostawy. Mimo że jest już koniec września i realizacja kontraktu powinna dobiegać końca, ŻADEN skład nie został jeszcze przekazany przewoźnikowi, w przeciwieństwie do składów Flirt, które w najbliższych dniach wejdą do parku taborowego PKP IC.
Warto dodać, że składy Dart przewidziane są do kursowania w naszym regionie. Obsługiwać mają zatrzymujące się w Zduńskiej Woli i Sieradzu pociągi kategorii Intercity kursujące w relacjach Warszawa/Białystok/Łódź Kaliska (w przyszłości Lublin)-Wrocław/Ostrów Wlkp./Jelenia Góra.
Słowa kluczowe: ED160-009, ED161-004, Flirt, Dart, Stadler, Newag, Pesa, Gdańsk, Stadion_Expo, targi, TRAKO, SRJP452, D29-246, pomorskie, jesień
Data: 27.09.2015 00:38
Wyświetleń: 1362
Pobrań: 0
Ocena: 0.00 (0 głosów)
Wielkość pliku: 595.2 KB
Dodał: Grzegorz

Autor: Komentarz:
Nie ma komentarzy dla tego zdjęcia

Wyślij komentarz
Osoba:
Komentarz:
 
BBCode

 


   Następne zdjęcie:
ED160-001

 

   

Powered by 4images 1.7.11
Translation by Paweł Szybiak
Copyright © 2002 4homepages.de