Wiele wskazuje na to, że w wakacje 2020 roku zostaną uruchomione dzienne pociągi nad Morze po Magistrali Węglowej. W rocznym rozkładzie jazdy pociągów 2019/20 możemy znaleźć informację o planowanym uruchomieniu pociągów SuperREGIO Lazur oraz Bursztyn.
Przypomnijmy, że na początku 2019 roku Prezes Urzędu Transportu Kolejowego przyznał Przewozom Regionalnym otwarty dostęp dla trasy Katowice – Gdynia przez Chorzew Siemkowice, Zduńską Wolę, Poddębice oraz Łódź Kaliska – Gdynia przez Łask, Szadek, Poddębice na lata 2020 - 2024.
Dzięki tej decyzji Przewozy Regionalne mogły wnioskować do PKP PLK o przygotowanie rozkładów na okres wakacyjny (tj. od 1 .lipca 2020 do 31 sierpnia 2020) dla pociągów Lazur oraz Bursztyn. Tym samym na linię 131 powrócą dzienne pociągi pasażerskie zatrzymujące się m.in. w Zduńskiej Woli Karsznicach, Szadku oraz Poddębicach.
Lazur 15101 Łódź Kaliska - Gdynia Główna |
|
Lazur 51100 Gdynia Główna - Łódź Kaliska |
||
Stacja |
Odjazd |
|
Stacja |
Odjazd |
Łódź Kaliska |
06:12 |
|
Gdynia Główna |
12:48 |
Pabianice |
06:28 |
|
Sopot |
12:56 |
Kolumna |
06:40 |
|
Gdańsk Główny |
13:08 |
Łask |
06:47 |
|
Pruszcz Gdański |
13:16 |
Szadek |
07:01 |
|
Tczew |
13:30 |
Poddębice |
07:19 |
|
Pelplin |
13:44 |
Dąbie nad Nerem |
07:37 |
|
Laskowice Pomorskie |
14:18 |
Babiak |
08:01 |
|
Bydgoszcz Główna |
15:10 |
Inowrocław |
08:51 |
|
Inowrocław |
15:39 |
Bydgoszcz Główna |
09:23 |
|
Babiak |
16:24 |
Laskowice Pomorskie |
09:57 |
|
Dąbie nad Nerem |
16:47 |
Pelplin |
10:28 |
|
Poddębice |
17:04 |
Tczew |
10:44 |
|
Szadek |
17:28 |
Pruszcz Gdański |
10:57 |
|
Łask |
17:42 |
Gdańsk Główny |
11:08 |
|
Kolumna |
17:49 |
Sopot |
11:18 |
|
Pabianice |
18:02 |
Gdynia Główna |
11:26 |
|
Łódź Kaliska |
18:24 |
Bursztyn 45111 Katowice - Gdynia Główna |
|
Bursztyn 54110 Gdynia Główna - Katowice |
||
Stacja |
Odjazd |
|
Stacja |
Odjazd |
Katowice |
07:12 |
|
Gdynia Główna |
15:54 |
Chorzów Miasto |
07:24 |
|
Sopot |
16:03 |
Bytom |
07:37 |
|
Gdańsk Główny |
16:21 |
Tarnowskie Góry |
07:56 |
|
Pruszcz Gdański |
16:30 |
Kozuby |
09:39 |
|
Tczew |
16:44 |
Zduńska Wola Karsznice |
09:48 |
|
Pelplin |
16:59 |
Zduńska Wola |
10:00 / 10:12 |
|
Laskowice Pomorskie |
17:34 |
Szadek |
10:21 |
|
Bydgoszcz Główna |
18:01 |
Poddębice |
10:39 |
|
Inowrocław |
18:39 |
Dąbie nad Nerem |
10:57 |
|
Babiak |
19:29 |
Babiak |
11:21 |
|
Dąbie nad Nerem |
19:53 |
Inowrocław |
12:11 |
|
Poddębice |
20:10 |
Bydgoszcz Główna |
12:56 |
|
Szadek |
20:34 |
Laskowice Pomorskie |
13:31 |
|
Zduńska Wola |
20:44 / 20:56 |
Pelplin |
14:02 |
|
Zduńska Wola Karsznice |
21:09 |
Tczew |
14:19 |
|
Kozuby |
21:18 |
Pruszcz Gdański |
14:33 |
|
Tarnowskie Góry |
22:53 |
Gdańsk Główny |
14:48 |
|
Bytom |
23:09 |
Sopot |
15:00 |
|
Chorzów Miasto |
23:19 |
Gdynia Główna |
15:09 |
|
Katowice |
23:29 |
Wbrew wnioskowi złożonemu do UTK, pociąg Bursztyn nie zatrzyma się na stacjach Działoszyn, Chorzew Siemkowice, Chociw Łaski. Dlaczego?
- Podczas składania wniosków do PKP PLK nie wyznaczono postojów na stacjach Działoszyn, Chorzew Siemkowice Rusiec Łódzki, Chociw Łaski, z uwagi na wyłączone z eksploatacji perony. Zgodnie z ,,Regulaminem sieci'' Zarządca infrastruktury wprowadza aktualizację rozkładu jazdy obowiązującą od 14 czerwca 2020 roku, Operator będzie wnioskował o uzupełnienie postoi na ww. stacjach. – informuje Anna Piotrowska rzecznik Łódzkiego Oddziału Przewozów Regionalnych.