Nowa pracownia kolejowa w Karsznickim Zespole Szkół

6 listopada w Zespole Szkół w Zduńskiej Woli Karsznicach podpisano umowę na dobudowanie do istniejącej infrastruktury budynku, w którym znajdą się trzy sale dydaktyczne dla potrzeb klas uczniów technikum o profilach: hotelarskim, gastronomicznym i kolejowym wraz z doposażeniem tych sal.

 Rozbudowa szkoły będzie realizowana w ramach projektu „Nowoczesny zawód w nowoczesnej szkole - Modernizacja Zespołu Szkół w Zduńskiej Woli Karsznicach - zadanie II: budowa budynku z 3 salami dydaktycznymi dla klas o profilach: hotelarskim, gastronomicznym i kolejowym wraz z ich wyposażeniem. 

Pracownia kolejowa będzie wyposażona w standardowy sprzęt dydaktyczny, tj. krzesła, tablice a także specjalistyczny sprzęt do nauki zawodu: zegary kolejowe, toromierze, profilomierze, centralki telefoniczne – dyspozytorskie, stanowisko komputerowe z oprogramowaniem do rysowania schematów stacji, modele, foliogramy, przeźrocza, makiety, kasa fiskalna, a także zewnętrzne stanowisko dydaktyczne – torowisko ze zwrotnicą;

Projektowany obiekt zostanie połączony z istniejącym budynkiem szkolno-dydaktycznym łącznikiem, w którym znajdzie się kotłownia służąca dostarczeniu ciepła i ciepłej wody użytkowej do nowo powstałego budynku. Integralną częścią przedsięwzięcia będzie budowa innych elementów, niezbędnych dla funkcjonowania projektowanego budynku, w tym zagospodarowanie terenu, a także budowa dróg i parkingów.

Roboty będące przedmiotem umowy z wykonawcą wykona firma P.H.B ”ZAMBUD II” z Sieradza. W nowych salach uczniowie będą mogli się uczyć już w przyszłym roku.

źródło: Powiat Zduńskowolski

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

stat4u