SU45 z pociągiem Magistrala do Zduńskiej Woli

Turystyka Kolejowa TurKol.pl serdecznie zaprasza do udziału w przejażdżce po Magistrali Węglowej z Gdyni do Zduńskiej Woli. W dniu 6 czerwca zaplanowany został przejazd pociągu pod nazwą MAGISTRALA, którego odbiorcami będą nie tylko Pasażerowie chcący skorzystać z przejazdu na pokładzie pociągu, ale także fotoamatorzy, którzy chcieliby sfotografować lub sfilmować ciekawy i praktycznie niespotykany już na polskich torach skład pociągu pasażerskiego.

 

Trasa pociągu została dobrana w sposób mający przywołać wspomnienia historycznych chwil, gdy na niezelektryfikowanych szlakach kolejowych w okolicach Gdyni, Kościerzyny czy Bydgoszczy królowały polskie lokomotywy spalinowe serii SU45. Pociąg MAGISTRALA przejedzie na historycznej trasie tzw. MAGISTRALI WĘGLOWEJ od Gdyni przez Kościerzynę, Wierzchucin, towarową obwodnicę Bydgoszczy, towarową obwodnicę Inowrocławia, skrzyżowanie Magistrali Węglowej z międzynarodową linią kolejową E20 (biegnącą z Berlina przez Poznań i Warszawę) na węźle Ponętów/Barłogi do węzła kolejowego w Zduńskiej Woli.

 

Według orientacyjnego rozkładu jazdy pociąg Magistrala wyruszy ze stacji Gdynia Główna o 8:00,  by do Zduńskiej Woli dotrzeć o godzinie 18:00. Cena biletu normalnego na pociąg Magistrala kształtuje się na poziomie 199zł, bilet ulgowy natomiast 159zł, dzieci do lat 4 podróżują w pociągu za darmo. Można skorzystać także z pakietu grupowego w cenie 559zł, który upoważnia do przejazdu 3 osoby. Dopłata do klasy pierwszej wynosi 60zł od osoby.

 

Projekt jest eksperymentem ze względu na relatywnie wysokie koszty biletów, co jest bezpośrednio związane z kosztem eksploatacji lokomotywy i koniecznością podsyłu taboru. Bardzo dobra współpraca z przewoźnikiem i właścicielem lokomotywy, w przypadku sukcesu projektu i zbilansowania kosztów przychodami z biletów i wsparciem organizacji pociągu poprzez wykup PAKIETU FOTO przez osoby fotografujące pociąg na szlaku, może przyczynić się do rozbudowy oferty Turystyki Kolejowej TurKol.pl o kolejne projekty fotograficzne w przyszłości - także z użyciem lokomotywy serii SU45.

 

Z oferty można skorzystać na dwa sposoby tj. poprzez: tradycyjny zakup biletów z rezerwacją internetową i skorzystanie z przejazdu lub zakup FOTO-PAKIETU MAGISTRALA zawierającego:

-> szczegółowy rozkład jazdy pociągu,

-> wykaz fotostopów czyli miejsc na szlaku przejazdu pociągu, w których zaplanowane jest umożliwienie wygodnego i ciekawego wykonania fotografii lub nagrania sekwencji filmowej przez osoby podróżujące samochodem wzdłuż trasy przejazdu pociągu.

-> Osoby, które wykupią FOTO-PAKIET MAGISTRALA w trakcie przejazdu pociągu będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu telefonicznego/elektronicznego, za pomocą którego będą mogli ustalić aktualne miejsce, w którym znajduje się pociąg, ocenić ewentualne spóźnienie, itp. 

 

 Planowane zestawienie pociągu w dniu 6 czerwca 2021 roku:

Do realizacji pociągu MAGISTRALA zaplanowano skład historycznego pociągu zestawionego z zabytkowego taboru Turystyki Kolejowej TurKol.pl oraz lokomotywy SU45-194 przewoźnika prywatnego BTK Karpiel. Wagony będą w historycznych barwach (oliwkowe wagony), lokomotywa będzie w barwach firmowych przewoźnika (niebieska). Aktualnie jest to jedyny czynny egzemplarz lokomotywy serii SU45, który może być udostępniony do realizacji przejazdu specjalnego. Inne egzemplarze w Polsce zostały wyłączone z użytkowania lub są niesprawne, bądź nie ma możliwości ich wypożyczenia w planowanym terminie. Pociąg będzie zestawiony z pasażerskich wagonów 1 i 2 klasy.

Rezerwacja biletów i Foto Pakietów prowadzona jest na stronie organizatora - Turystyka Kolejowa Turkol.

MAGISTRALA 6 czerwca 2021

Przyjazd

Odjazd

Gdynia Główna

 

08:00

Gołubie Kaszubskie*

09:10

09:20

Kościerzyna*

09:40

09:55

Bąk*

10:25

10:40

Lipowa Tucholska*

11:05

11:20

Wierzchucin*

11:45

02:00

Świekatowo*

13:00

13:10

Maksymilianowo*

13:50

14:02

Nowa Wieś Wielka*

14:50

14:52

Barłogi*

16:30

16:45

Zduńska Wola

18:00

 

 ROZKŁAD JAZDY JEST ORIENTACYJNY
* Szczegółowa lista FOTO-STOPów zostanie ustalona i skonsultowana z Pasażerami w ramach zamkniętej grupy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

stat4u