Konsultacje społeczne rozkładu jazdy 2022/2023 w województwie łódzkim

Departament Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego rozpoczyna konsultacje projektu rozkładu jazdy pociągów przewidywanych do uruchomienia w rozkładzie jazdy edycji 2022/2023, obowiązującego od 11 grudnia 2022 r. Przy składaniu wniosków za punkt odniesienia proszę przyjąć obowiązujący rozkład jazdy 2021/2022.

 Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesyłanie wniosków w okresie od 29 stycznia do 06 lutego 2022 r. na załączonym formularzu (KLIKNIJ ABY POBRAĆ FORMULARZ), na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W tytule e-maila prosimy wpisać: „Konsultacje projektu rozkładu jazdy pociągów edycji 2022/2023".

Przed złożeniem wniosku o korektę/zmianę rozkładu jazdy pociągów prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami:

•Kolejowe regionalne przewozy pasażerskie na obszarze województwa realizowane są na podstawie ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 1371, 2445) oraz ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 1984).

•Organizatorem przewozów kolejowych na obszarze województwa Łódzkiego jest Marszałek Województwa Łódzkiego

•Usługi przewozowe na zlecenie Marszałka Województwa Łódzkiego świadczą Operatorzy kolejowi – Spółka POLREGIO S.A. – Łódzki Zakład w Łodzi oraz Spółka „Łódzka Kolej Aglomeracyjna” z o. o.

•Kolejowe przewozy pasażerskie wykonywane są po infrastrukturze kolejowej, należącej do Skarbu Państwa i zarządzanej przez Zarządcę Infrastruktury kolejowej – Spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

•Ostateczny kształt rozkładu jazdy pociągów konstruowany jest przez zarządcę infrastruktury kolejowej w oparciu o Regulamin przydzielania tras pociągów na sieci kolejowej PKP PLK S.A. oraz na podstawie wniosków złożonych przez poszczególnych Przewoźników i Operatorów kolejowych.

•W trakcie obowiązywania rocznego rozkładu jazdy PKP PLK S.A. zastrzega sobie prawo do wprowadzania korekt do rocznego rozkładu jazdy – tzw. cykle zamknięciowe.

•Operator świadczący usługi przewozowe na terenie województwa składa do PKP PLK S.A. wnioski do rozkładu jazdy, opracowane na podstawie projektu rozkładu jazdy przygotowanego przez Organizatora przewozów z zachowaniem wymogów określonych w Regulaminie przydzielania tras pociągów na sieci kolejowej PKP PLK S.A. Wnioski muszą być złożone z minimum 9 miesięcznym wyprzedzeniem, w przypadku gdy dotyczą nowego rocznego rozkładu jazdy oraz z co najmniej 3 miesięcznym wyprzedzeniem w przypadku korekty już obowiązującego rozkładu jazdy.

 

Każdy wniosek o korektę/zmianę rozkładu jazdy pociągu zostanie przeanalizowany pod kątem:

•wpływu na możliwość zapewnienia dojazdów do/z miejsc pracy i nauki,

•częstotliwości kursowania pociągów na danej trasie,

•wpływu na rozkład jazdy innych pociągów regionalnych,

•możliwości realizacji obiegów taboru oraz pod kątem możliwości finansowych Województwa

•uzgodnień z sąsiednimi organizatorami przewozów na liniach stycznych z innymi Województwami.

Zapraszamy do udziału w konsultacjach.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u