Przestępcze trio okradało kolej

Zduńskowolscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy przyjeżdżali do Zduńskiej Woli wypożyczonym samochodem dostawczym, aby kraść elementy torowisk kolejowych. Z terenu zakładu kolejowego ukradli złom o wartości 75 000 złotych. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

 Pod koniec lipca 2022 roku zduńskowolscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży stalowych elementów z terenu zakładu kolejowego w Zduńskiej Woli. Skradziono między innymi podkładki torowe, elementy kierownic rozjazdów, płyty ślizgowe oraz inne podobne elementy na łączną sumę strat około 75 000 złotych. Rozwiązaniem tej sprawy zajęli się zduńskowolscy kryminalni.

Dzięki wnikliwej analizie zebranych materiałów i dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, policjanci wytypowali sprawców tych kradzieży. Kryminalni ustalili, że  to trzej mieszkańcy Łasku - sąsiedzi z jednej ulicy. Dwaj bracia w wieku 46 i 47 lat i ich 37-letni kolega wypożyczyli samochód dostawczy citroen jumper. W okresie 15-22 lipca 2022 roku przyjeżdżali do Zduńskiej Woli codziennie przed nadejściem świtu i z terenu kolejowego kradli systematycznie złom stalowy. Następnie ładowali łup do samochodu, ile maksymalnie się dało, po czym jechali do punktu skupu złomu i sprzedawali. Pieniędzmi ze sprzedaży złomu zarządzał 37-latek, który dzielił zyski. Zduńskowolscy kryminalni zatrzymali całą trójkę  w Łasku, w swoich mieszkaniach. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Łódzka

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u