Zakończono remont Px48-1723

Zakończone zostały prace przy remoncie wizytówki osiedla Karsznice, parowozu wąskotorowego Px48-1723. Zmieniło się także otoczenie placu wokół niego, który został wzbogacony o elementy rekreacyjne.

 Na skrzyżowaniu ulicy Karsznickiej z Łaską oprócz odmalowania, zakonserwowania i zabezpieczenia przed korozją parowozu, uporządkowano także teren wokół niego. Wykonano utwardzenia z kostki typu EKO, dzięki czemu wyznaczono także dwa miejsca parkingowe, a także ustawiono dwie ławki. Wykonane zostało dojście do eksponatu z kostki betonowej wraz z oświetleniem eksponatu oraz opaski wokół postumentu z grysu ozdobnego. Remontowi podlegał także postument na którym ustawiony jest Px48. Obłożono go kamieniem elewacyjnym.

Pracę wykonała firma Zakład Usług Komunalnych B.J. Pabich s.c. za kwotę 174 000 zł brutto.

– Jeszcze w tym roku w sąsiedztwie lokomotywy zamontujemy tablicę z niezbędnymi informacjami o Skansenie Lokomotyw oraz parowozie. Prowadzimy również rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, aby taka tablica zainstalowana została przy zjeździe z trasy szybkiego ruchu S8 do naszego miasta – mówi wiceprezydent Zduńskiej Woli, Paweł Szewczyk.

Zdjęcia prezentujące prace przy Px48-1723:

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u