Wykolejenie 3 wagonów w Karsznicach [Foto]

We wtorek 9 maja ok godziny 4:50 doszło do wykolejenia trzech wagonów na stacji Zduńska Wola Karsznice. Przewożony ładunek (kamienie) wysypał się na miedzytorze. Uszkodzona została sieć trakcyjna.

 - Był to pociąg towarowy relacji Libiąż-Włocławek Brzezie składający się z 2 lokomotyw i 57 wagonów. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany, maszynista był trzeźwy. Na miejscu czynności wykonują zduńskowolscy policjanci, a także komisja ds. wypadków kolejowych, by ustalić przyczyny. - powiedziała nam Katarzyna Biniaszczyk, oficer prasowy zduńskowolskiej policji. 

Wstrzymany został ruch pociągów przez stację. W wypadku nikt nie został poszkodowany. Służby kolejowe zabezpieczyły wagony i przyległy teren. Na miejsce skierowano pociąg ratownictwa technicznego do wkolejania taboru. Uszkodzoną sieć trakcyjną zabezpiecza pociąg sieciowy. Celem jest jak najszybsza naprawa toru i umożliwienie przejazdu składów towarowych. Szacuje się, że zmiany w ruchu pociągów potrwają do godzin popołudniowych. Szczegółowe przyczyny wypadku zbada specjalna komisja.

Zdjęcia: KP PSP Zduńska Wola oraz własne  

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u