PKP Cargo Terminale rozpoczęło rekrutację

Port przeładunkowy w Zduńskiej Woli. PKP Cargo terminale rekrutuję do pracy. Jakie stanowiska oferuje?

Kolejowa spółka ogłosiła rekrutacje na stanowiska w nowym porcie multimodalnym, który buduje w Zduńskiej Woli. Oferty prace obejmują różnorodne stanowiska, takie jak Technik utrzymania ruchu, Spedytor, Operator, Ekspedytor oraz Kierownik terminala. To doskonała okazja dla osób, które zainteresowane są rozwijaniem swojej kariery w branży logistycznej. Oferty pracy dostępne są na stronie internetowej.

PKP Cargo Terminale to spółka, która powstała w wyniku połączenia Centrum Logistycznego Medyka-Żurawica i Centrum Logistycznego Małaszewicze. Jej większościowym udziałowcem jest PKP Cargo. Firma zajmuje się obsługą portów multimodalnych.

Karsznice na Nowym Jedwabnym Szlaku

Na 22-hektarowej działce kolej buduje nowoczesny terminal przeładunkowy z halą naprawczą, torami, płytą terminala z parkingami i drogami. Inwestorem jest spółka PKP Cargo Terminale, która pozyskała na ten cel dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w ramach środków z funduszy europejskich. Karsznicki terminal będzie jednym z największych w Polsce multimodalnych centrów logistycznych oraz zapewni obsługę połączeń kontenerowych w relacji Chiny-Europa.

Zduńska Wola od samego początku wspiera kolej w realizacji inwestycji. PKP Cargo Terminale uzyskało pełną dokumentację projektową oraz raport z wykonywanych przez miasto badań. Inwestycje realizuje firma ZUE. Prace wystartowały w sierpniu ubiegłego roku. Jego budowa powinna zakończyć się w październiku 2023 roku.

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u