MOF: Przygotują kolejne dokumenty

Opracowywanie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Zduńska Wola - Karsznice wkracza w kolejną fazę. Miasto wspólnie ze starostwem powiatowym będzie zlecać wykonanie kolejnych, niezbędnych dokumentacji dla tego przedsięwzięcia, którego głównym założeniem jest budowa portu multimodalnego.

 

Projekt wyznaczenia Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Zduńska Wola - Karsznice jest realizowany w partnerstwie przez powiaty zduńskowolski i łaski, miasto i gminę Zduńska Wola oraz gminę Sędziejowice. Na sporządzenie dokumentacji planistycznej, lokalne samorządy otrzymały ponad 1,3 mln zł unijnej dotacji. Gotowy jest już plan rozwoju MOF-u oraz koncepcja zagospodarowania terenu, a na ukończeniu są prace związane z opracowaniem studium wykonalności przedsięwzięcia. W pierwszym półroczu tego roku przygotowane mają być kolejne niezbędne dokumenty.

- Podzieliliśmy się w ten sposób, że starostwo będzie przygotowywało dokumentację oddziaływania na środowisko oraz badania natężenia. Natomiast my mamy nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu ogłosimy przetarg na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego portu przeładunkowego. W tej dokumentacji będzie również operat dendrologiczny, wodno-prawny. Zlecimy również wycenę nieruchomości oraz przygotowanie operatu geologicznego. Musimy bardzo wnikliwie zbadać teren, na którym ma powstać port - tłumaczy wiceprezydent Zduńskiej Woli, Paweł Jegier i dodaje, że operatorem portu przeładunkowego ma stać się jedna ze spółek kolejowych. Cały czas są prowadzone rozmowy w tej sprawie.

- Cały czas współpracujemy z PKP Cargo. W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie z przedstawicielem tej spółki oraz z PKP PLK. Dogrywamy szczegóły odnośnie włączenia się w linie, infrastruktura portu musi być odpowiednio powiązana. Wszyscy partnerzy kolejowi są przekonani co do zasadności tego przedsięwzięcia. PKP Cargo przeprowadziło analizy pod kątem ekonomicznym. PKP S.A. cały czas podtrzymuje deklarację wykorzystania terenu, którego jest właścicielem - dodaje Jegier.

Przypomnijmy: budowa portu multimodalnego w Zduńskiej Woli - Karsznicach została wpisana do Kontraktu Terytorialnego województwa łódzkiego. Samorządy będą zabiegać o unijne środki na realizację tego przedsięwzięcia.

http://nasze.fm

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u