Dworzec PKP w Sieradzu bez kas biletowych od 2023 roku. Nie ma chętnych do pracy

Kasa biletowa na dworcu PKP w Sieradzu niebawem zostanie zamknięta. Nie udało się znaleźć podmiotu, który mógłby prowadzić punkt sprzedaży biletów. Zdecydowano, że pracę, którą dotychczas wykonywał człowiek, przejmie biletomat.

 Dworzec PKP w Sieradzu bez kas biletowych – będzie biletomat

Łódzka Kolej Aglomeracyjna dwukrotnie ogłaszała przetarg na świadczenie usług sprzedaży biletów. Nie wpłynęła jednak żadna oferta. W związku z tym, że dworzec PKP w Sieradzu nie będzie miał czynnych kas biletowych, zostanie zainstalowany biletomat.

-Aby zapewnić podróżnym możliwość zakupu biletu na stacji w Sieradzu, podjęliśmy działania zmierzające do ustawienia na dworcu biletomatu stacjonarnego, czynnego całą dobę. Zakładamy, że biletomat będzie dostępny w pierwszych tygodniach nowego roku. W chwili obecnej oczekujemy na stanowisko od dostawcy biletomatów – informuje Joanna Osińska, rzecznik prasowy ŁKA.

Co na to podróżni?

Podróżni, z którymi udało się porozmawiać naszemu reporterowi, nie są zadowoleni, że kasy biletowe zostaną zastąpione biletomatem. – Dla młodych to jest wygodne, ale dla ludzi starszych może być to trudne. Nie potrafię się obchodzić z takimi nowinkami. Musiałabym wnuczki prosić, żeby mi pomogły – mówi jedna z pasażerek na dworcu PKP w Sieradzu.

Likwidacja kas biletowych może spowodować odpersonalizowanie relacji między przewoźnikiem i pasażerami.

– Prawdopodobnie przemawiają za tym jakieś względy ekonomiczne. Może być taniej, ale maszyna też jest zawodna. Zastąpienie jednego lub dwóch pracowników pracujących na zmianę. Czy to aż tak duże korzyści przyniesie? – zastanawia się Janusz Grochmalski, kierownik sieradzkiego oddziału Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

Podobna sytuacja miała miejsce na dworcu PKP w Pabianicach – tam jednak udało się znaleźć podmiot, który będzie świadczył usługi sprzedaży biletów w kasie.

Gdzie jeszcze można kupić bilet?

Podróżni, którzy będą wsiadać do pociągu na stacji w Sieradzu będą mogli zakupić bilet nie tylko w biletomacie, ale i u kierownika pociągu – bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Ponadto w każdym składzie pociągu ŁKA znajduje się biletomat. – Osoby rozpoczynające podróż na stacji Sieradz pociągiem ŁKA, mają dwie możliwości zakupu biletu w pociągu: w biletomacie (bilet jednorazowy) lub u obsługi pociągu (bilet jednorazowy i okresowy), bez ponoszenia dodatkowych opłat za jego zakup. Bilety z wyprzedzeniem można także zakupić za pośrednictwem Internetu, przez platformę BILKOM, KOLEO, e-podróżnik lub za pomocą aplikacji mobilnej SkyCash, mPay – przekazuje rzeczniczka ŁKA.

Źródło: Radio Łódź

 

 

 

Komentarze   

0 #1 Sieradzanka 2023-01-07 07:13
Szanowni Państwo,
Kiedy będzie biletomat ?
Sieradz większy koniec świata niż był, jak się okazuje...
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u