W ŁKA zapłacisz za wydanie biletu w pociągu

Od 1 stycznia zmieniła się taryfa przewozowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie opłaty za wydanie biletu w pociągu w wysokości 3zł.

 

Od nowego roku zaszły spore zmiany w taryfie przewozowej Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Oprócz wspomnianej opłaty, nastąpiło obniżenie ceny biletu na przewóz rzeczy lub psa z 4,50zł na 4zł. Zlikwidowany został także bilet strefowy jednorazowy 12 godzinny, a ważność biletu jednorazowego na przejazd tam skrócono do 6 godzin.

 

Wzorem innych przewoźników, także i ŁKA w 2016 roku wprowadza opłatę za wydanie biletu w pociągu i wyniesie ona 3zł. Opłaty tej nie pobiera się od osób niepełnosprawnych lub o ograniczonej sprawności ruchowej, osób, które ukończyły 70 lat, po okazaniu dokumentu potwierdzającego wiek, bądź też rozpoczynających przejazd od stacji w czasie, gdy kasa biletowa jest nieczynna lub jest nieczynny biletomat stacjonarny, albo w kasie biletowej lub biletomacie nie sprzedaje się biletów danego rodzaju.

A co jeśli zdecydujemy się na zakup biletu w biletomacie dostępnym na składzie pociągu?

- ŁKA jest przewoźnikiem nastawionym przyjaźnie dla pasażerów. Jeśli zajdzie następująca sytuacja: czynna kasa, a nieczynny biletomat na pokładzie pociągu, pasażer powinien niezwłocznie zgłosić się do kierownika pociągu i poinformować, że chce zakupić bilet. Za wypisanie biletu w tej konkretnej sytuacji podróżny nie zapłaci dodatkowo – zapewnia Anna Kulik z wydziału komunikacji społecznej i promocji przewoźnika

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u