Od 4 lipca skraca się odcinek komunikacji zastępczej ŁKA

Od 4 lipca odcinek linii obsługiwany zastępczą komunikacją autobusową ulegnie skróceniu. W godzinach 11:00 – 15:00 autobusy będą kursowały na odcinku Łódź Kaliska – Zduńska Wola. W pozostałych godzinach komunikacja zastępcza obowiązywać będzie na odcinku Łódź Kaliska – Łask. Tym samym od Zduńskiej Woli/ Łasku do Sieradza przywrócony zostanie ruch pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

 Od 4 lipca w wyniku zakończenia prac w obu torach na szlaku Łask - Zduńska Wola, Łódzka Kolej Aglomeracyjna będzie mogła skrócić odcinek obsługiwany komunikacją zastępczą i uruchomić pociągi. Warto jednak zauważyć, że czas przejazdu ze Zduńskiej Woli do Łodzi się wydłużył z uwagi na autobusy zatrzymujące się na każdej stacji i rezygnację, poza dwoma wyjątkami z autobusów przyspieszonych.

-  Na odcinku Łask – Łódź Kaliska w porannym szczycie przewozowym uruchomione zostaną dwa połączenia autobusowe BUS Sprinter, niezatrzymujące się na stacjach pośrednich. Brak autobusów przyspieszonych wynika z faktu, że różnica w czasie przejazdu pomiędzy autobusem zwykłym, a przyspieszonym wyniosłaby tylko 7 minut. Wobec powyższego celem zapewnia obsługi wszystkich stacji i przystanków pomiędzy Łaskiem i Łodzią autobusy będą miały jednakowy charakter i pojadą jako zwykłe. Od 1 września w godzinach, w których występują największe potoki podróżnych zostanie uruchomiona większa liczba autobusów typu Sprinter. Wprowadzając każdorazowo zmiany bierzemy pod uwagę przede wszystkim wnioski podróżnych i staramy zapewnić jak najbardziej optymalną ofertę przewozową. – mówi Marta Markowska rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Przypominamy także, że obowiązuje honorowanie biletów w pociągach spółki PKP Intercity na odcinku Sieradz – Łódź Widzew – Sieradz: IC 1610/1 Asnyk oraz IC 6116/7 Dąbrowska. Dodatkowo pasażerowie na podstawie ważnego biletu ŁKA będą mogli skorzystać z pociągu IC 3702/3 Wawel.

Warto dodać, że w wyniku zakończenia prac modernizacyjnych na stacji Łask podróżni korzystają z nowego peronu wyspowego oraz przebudowanych torów. Pasażerowie mają do dyspozycji wygodne ławki i pochylnie prowadzące do peronu. Od czerwca pasażerowie korzystają również z peronu nr 2 w Zduńskiej Woli. Dojście do niego zapewnia tymczasowe, bezpieczne przejście przez tory w poziomie szyn. Nowo budowane przejście podziemne zostanie udostępnione pod koniec sierpnia. Obecnie w tunelu trwają prace wykończeniowe oraz montaż wind. Łącznie na trasie Zduńska Wola – Łask powstało 12 km nowych torów i sieci trakcyjnej, 27 rozjazdów oraz siedem mostów i przepustów.

Rozkład Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej: KLIKNIJ

Rozkład jazdy 200 Łódź Kaliska - Sieradz : KLIKNIJ 

Dodaj komentarz

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u