Od 4 lipca skraca się odcinek komunikacji zastępczej ŁKA

Od 4 lipca odcinek linii obsługiwany zastępczą komunikacją autobusową ulegnie skróceniu. W godzinach 11:00 – 15:00 autobusy będą kursowały na odcinku Łódź Kaliska – Zduńska Wola. W pozostałych godzinach komunikacja zastępcza obowiązywać będzie na odcinku Łódź Kaliska – Łask. Tym samym od Zduńskiej Woli/ Łasku do Sieradza przywrócony zostanie ruch pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

 Od 4 lipca w wyniku zakończenia prac w obu torach na szlaku Łask - Zduńska Wola, Łódzka Kolej Aglomeracyjna będzie mogła skrócić odcinek obsługiwany komunikacją zastępczą i uruchomić pociągi. Warto jednak zauważyć, że czas przejazdu ze Zduńskiej Woli do Łodzi się wydłużył z uwagi na autobusy zatrzymujące się na każdej stacji i rezygnację, poza dwoma wyjątkami z autobusów przyspieszonych.

-  Na odcinku Łask – Łódź Kaliska w porannym szczycie przewozowym uruchomione zostaną dwa połączenia autobusowe BUS Sprinter, niezatrzymujące się na stacjach pośrednich. Brak autobusów przyspieszonych wynika z faktu, że różnica w czasie przejazdu pomiędzy autobusem zwykłym, a przyspieszonym wyniosłaby tylko 7 minut. Wobec powyższego celem zapewnia obsługi wszystkich stacji i przystanków pomiędzy Łaskiem i Łodzią autobusy będą miały jednakowy charakter i pojadą jako zwykłe. Od 1 września w godzinach, w których występują największe potoki podróżnych zostanie uruchomiona większa liczba autobusów typu Sprinter. Wprowadzając każdorazowo zmiany bierzemy pod uwagę przede wszystkim wnioski podróżnych i staramy zapewnić jak najbardziej optymalną ofertę przewozową. – mówi Marta Markowska rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Przypominamy także, że obowiązuje honorowanie biletów w pociągach spółki PKP Intercity na odcinku Sieradz – Łódź Widzew – Sieradz: IC 1610/1 Asnyk oraz IC 6116/7 Dąbrowska. Dodatkowo pasażerowie na podstawie ważnego biletu ŁKA będą mogli skorzystać z pociągu IC 3702/3 Wawel.

Warto dodać, że w wyniku zakończenia prac modernizacyjnych na stacji Łask podróżni korzystają z nowego peronu wyspowego oraz przebudowanych torów. Pasażerowie mają do dyspozycji wygodne ławki i pochylnie prowadzące do peronu. Od czerwca pasażerowie korzystają również z peronu nr 2 w Zduńskiej Woli. Dojście do niego zapewnia tymczasowe, bezpieczne przejście przez tory w poziomie szyn. Nowo budowane przejście podziemne zostanie udostępnione pod koniec sierpnia. Obecnie w tunelu trwają prace wykończeniowe oraz montaż wind. Łącznie na trasie Zduńska Wola – Łask powstało 12 km nowych torów i sieci trakcyjnej, 27 rozjazdów oraz siedem mostów i przepustów.

Rozkład Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej: KLIKNIJ

Rozkład jazdy 200 Łódź Kaliska - Sieradz : KLIKNIJ 

Komentarze   

0 #1 wowa 2019-08-05 17:41
czy na peronie 2 bedzie wiecej lawek .stoi 1 to chyba kpiny .stoiac na 2 peronie nie slychac nic z zapowiedzi .wiec albo megafon albo tablica wyswietlajaca pociag.najlepiej to tablica i megafon .a tak to wielki bubel
Cytować

Dodaj komentarz

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u