Od marca "Pogoria" zatrzyma się w Pabianicach

Nocny pociąg pośpieszny „Pogoria” relacji Katowice – Gdynia Główna od 11 marca znowu będzie zatrzymywał się w Pabianicach. To rezultat interwencji portalu Zduńskowolskie Wieści Kolejowe oraz Pana Prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza w Ministerstwie Infrastruktury. Z Pabianic do Gdyni pociąg odjedzie o godz. 2:15, natomiast do Katowic – o godz. 1:32.

 Pociąg „Pogoria” aż do grudniowej zmiany rozkładu jazdy zatrzymywał się w Pabianicach, zapewniając możliwość bezpośredniego dojazdu do Trójmiasta i na Śląsk. Od 10 grudnia pociąg przejeżdża przez Pabianice bez postoju. Jeszcze w listopadzie portal Zduńskowolskie Wieści Kolejowe oraz prezydent Grzegorz Mackiewicz zwrócili się do Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka z wnioskiem o przywrócenie postoju na stacji Pabianice. W grudniu resort odpowiedział, że zatrzymanie pociągu w Pabianicach jest „bezzasadne”. Negatywne stanowisko nie zakończyło jednak sprawy. Prezydent Mackiewicz podjął bowiem kolejne starania, aby przekonać ministerstwo do umożliwienia korzystania 120 tysiącom mieszkańców powiatu pabianickiego z pociągu, który i tak przejeżdża przez Pabianice, a zarazem stanowi jedyne połączenie ze Śląskiem i Trójmiastem. 

– Biorąc pod uwagę przedstawione przez pana prezydenta argumenty resort przychylił się do wniosku o wdrożenie dodatkowego zatrzymania dla pociągu „Pogoria” i wystąpił w tej sprawie do PKP Intercity S.A. – poinformował Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury, odpowiedzialny za kolej. 

Pociąg InterCity „Pogoria” będzie zatrzymywał się w Pabianicach od 11 marca, czyli od najbliższej korekty kolejowego rozkładu jazdy. Wyruszy z Katowic o godzinie 22:44, po 3 i pół godziny jazdy dotrze do Pabianic. W dalszą trasę odjedzie z Pabianic o godz. 2:15. Po blisko pięciu godzinach (o godz. 7:08) przyjedzie do Gdańska Głównego, a o 7:36 dotrze na stację końcową – do Gdyni Głównej. W kierunku przeciwnym pociąg odjedzie z Gdyni o 20:18 (z Gdańska Głównego – o 20:46), do Pabianic przyjedzie o 1:31, a do Katowic dotrze ok. godz. 5:00. 

Od grudnia na nocną trasę Katowice – Gdynia wyjeżdżają elektryczne zespoły trakcyjne Flirt 3, produkowane przez firmę Stadler. Pociąg jest klimatyzowany, składa się z ośmiu członów – dwóch klasy pierwszej, pięciu klasy drugiej i części gastronomicznej. Przestrzeń pasażerska jest bezprzedziałowa. Do dyspozycji pasażerów są m.in. stojaki na rowery, nowoczesne toalety z przewijakami dla niemowląt oraz winda dla niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u