Zaczęła obowiązywać nowa taryfa biletowa PKP Intercity

5 maja 2022 r. zaczęła obowiązywać nowa taryfa biletowa na wszystkie pociągi PKP Intercity.  Będzie premiowała ona przejazdy pociągami, które są mniej zapełnione, a także wcześniejszy zakup biletów. Tym samym za najtańsze bilet ze Zduńskiej Woli do Łodzi zapłacimy 4zł, do Warszawy 14zł, a do Poznania, Wrocławia czy Krakowa za 19zł.

 Rozszerzenie oferty Promo na pociągi IC oraz TLK, sprawia, że bilety będą podzielone według pięciu poziomów promocji, a nie trzech, jak do tej pory. Będą to kolejno: Super Promo, Promo Plus, Promo 45 (bilety tańsze o 45% od ceny bazowej), Promo 30 (tańsze o 30%) i Promo 15 (tańsze o 15%).

Od 5 maja dostępność poszczególnych biletów promocyjnych nie będzie już zależna od wyprzedzenia, z jakim pasażer kupi bilet, na czym bazowała oferta Wcześniej, a od popularności danego pociągu. PKP Intercity będzie zarządzać liczbą promocyjnych biletów w poszczególnych progach cenowych w zależności od m.in. prognozowanej frekwencji, tras przejazdu czy godzin odjazdu.

Przewoźnik, z okazji ujednolicenia oferty biletowej na wszystkie pociągi uruchomił specjalna stronę, https://www.intercity.pl/pl/lowcypromo/ na której wybierając klasę oraz kategorię pociągu a także maksymalną cenę biletu otrzymamy listę dostępnych biletów na różne relacje.

Sprawdziliśmy dla Was jak nowa taryfa sprawdza się w praktyce. Przykładowo w dniu jutrzejszym tj. 6.05 bilety na pociągi z Warszawy Zachodniej do Zduńskiej Woli zaczynają się od 14zł w klasie 2 i 19zł w klasie 1 w przypadku najmniej obleganego pociągu (IC Asnyk). W pozostałych pociągach z Warszawy z uwagi na frekwencję w pociągach obowiązuje cena bazowa tj. 52zł w klasie 2 oraz 68zł w klasie 1.

Jeżeli wybierzemy datę z wyprzedzeniem 1 tygodnia tj, 13.05 bilety na pociągi z Warszawy Zachodniej do Zduńskiej Woli zaczynają się od 14zł w klasie 2 i 19zł w klasie 1 w przypadku najmniej obleganego pociągu (IC Asnyk). Do ciekawej sytuacji dochodzi natomiast w przypadku pociągu IC Dąbrowska, gdzie bilet w klasie 1 wynosi 19zł, a podczas gdy w klasie 2….36,40zł.

Wyszukując z kolei bilet na pociąg ze Zduńskiej Woli do Łodzi Widzewa na najbliższą sobotę tj. 7.05, możemy zauważyć, że cena w klasie 2 zaczyna się nawet od 4zł!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u