Rozpoczyna się przebudowa łącznic 739 oraz 542

Od poniedziałku 15 marca rozpoczną się prace modernizacyjne na łącznicach kolejowych wychodzących ze stacji Zduńska Wola Karsznice do Zduńskiej Woli oraz Gajewnik. To kolejne odcinki, które w ramach modernizacji Magistrali Węglowej LOT D doczekają się remontu. Inwestycje są współfinansowane przez Unię Europejską ze środków POIiŚ.

Od dnia 15 marca w celu prac modernizacyjnych zamknięte dla ruchu zostaną łącznice: 739 Zduńska Wola Karsznice – Zduńska Wola oraz 542 Zduńska Wola Karsznice – p.odg Gajewniki. Dodatkowo zostaną zamknięte w stacji Zduńska Wola Karsznice tory nr. 3, 5, 7, 9, 13, 15, 31, 41, 41a oraz 51.

W ramach przebudowy, wykonawca czyli Grupa ZUE wybuduje budynek Lokalnego Centrum Sterowania w Zduńskiej Woli Karsznicach. Na łącznicach 542 oraz 739 nastąpi przebudowa torów, demontaż i budowa nowych rozjazdów, modernizacja sieci trakcyjnej oraz budowa odwodnienia.  Zwiększy się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym oraz drogowym, dzięki modernizacji przejazdów.  Bezpieczeństwo zapewnią także nowe urządzenia SRK i telekomunikacji. Prędkość maksymalna dla pociągów po zakończeniu prac wynosić będzie 60km/h.

Przypomnijmy, że na odcinku Kalina – Rusiec Łódzki - Zduńska Wola Karsznice zostanie zmodernizowanych blisko 170 km torów. Sprawność przejazdu pociągów zwiększy wymiana 238 rozjazdów. Przebudowa obejmie też ponad 200 km sieci trakcyjnej. Obiekty inżynieryjne tzn. mosty i wiadukty zostaną lepiej przystosowane do przejazdu ciężkich składów towarowych o nacisku do 221 kN na oś. Przewidziano przebudowę 77 obiektów inżynieryjnych, w tym 13 mostów i 15 wiaduktów. W ramach inwestycji zwiększa się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym oraz na skrzyżowaniach z drogami. Zapewni to modernizacja 53 przejazdów i przejść.

Dla zapewnienia sprawnego i bezpiecznego przejazdu pociągów pasażerskich i towarowych, zostaną wybudowane 2 lokalne centra sterowania ruchem (LCS) w Herbach Nowych i Zduńskiej Woli Karsznicach. LCS wyposażone w nowoczesne systemy i sprzęt komputerowy będą obsługiwać ruch pociągów na przeszło 100-kilometrowym odcinku modernizowanej linii.

Przebudowane tory i nowe urządzenia zabezpieczające umożliwią prowadzenie pociągów pasażerskich z prędkością do 140 km/h a towarowych do 120 km/h.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

stat4u