Od niedzieli 13 czerwca wakacyjna korekta rozkładu jazdy

Od dnia 13 czerwca 2021 r. do 28 sierpnia 2021 r. będzie obowiązywać trzecia w rocznym rozkładzie jazdy 2020/21 zmieniona organizacja ruchu pociągów. Ze względu na prace remontowe na odcinku Zduńska Wola - Sieradz za 7 pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zostanie zastąpiona na tym szlaku zastępczą komunikacją autobusową. W okresie wakacyjnym ze stacji Zduńska Wola  dojedziemy bezpośrednio do Szklarskiej Poręby, ze stacji Zduńska Wola Karsznice natomiast uruchomiony zostanie pociąg TLK Wydmy z czeskiego Bohumina do stacji Łeba oraz Hel.

 

 PKP Intercity

Ze stacji Zduńska Wola będziemy mieli do dyspozycji 6 par pociągów IC w kierunku Warszawy i Wrocławia tj:

-> IC Asnyk relacji Warszawa – Wrocław – Warszawa

-> IC Baczyński relacji Warszawa – Wrocław - Warszawa,

-> IC Słowacki relacji Białystok – Wrocław - Białystok

-> TLK Konopnicka Warszawa – Zielona Góra - Warszawa

-> IC Dąbrowska Wrocław – Białystok – Wrocław

-> IC Karkonosze Białystok – Jelenia Góra / Szklarska Poręba – Białystok

W okresie wakacyjnym pociągi IC Karkonosze zostanie wydłużony do stacji Szklarska Poręba Górna. Utrzymane zostanie kursowanie pociągu IC Cegielski z Poznania do Krakowa, a także pociągu IC Włókniarz z Łodzi do Szczecina. 

W okresie wakacyjnym (od 26.czerwca do 31 sierpnia) na trasie przez Zduńską Wolę Karsznice pojawi się pociąg TLK Wydmy relacji Bohumin – Hel / Łeba zapewniający mieszkańcom regionu bezpośredni dojazd  m.in. do Katowic, Częstochowy, Inowrocławia, Torunia, czy Trójmiasta. Pociąg ten wyjedzie ze stacji Bohumin o godzinie 18:52, by do Zduńskiej Woli Karsznic dotrzeć o 0:11, do stacji Hel dojedzie o godzinie 7:59, natomiast do Łeby o 8:22. W kierunku przeciwnym pociąg ze stacji Hel oraz Łeba wyjedzie o 20:15, do Karsznic dojedziemy o 4:15, natomiast do Bohumina o  9:15.

Na stacji Pabianice utrzymany zostanie postój handlowy dla pociągu IC Barbakan relacji Kraków Główny - Szczecin Główny kursującego przez Tomaszów Mazowiecki, Łódź Widzew, Koło, Konin, Poznań Główny. Dodatkowo w sezonie wakacyjnym zatrzymywać się będą pociągi TLK Korsarz relacji Kraków Główny – Łeba / Hel oraz TLK Bursztyn relacji Przemyśl Główny – Kołobrzeg. 

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy, liczba połączeń na linii Łódź - Sieradz zostanie utrzymana na poziomie obecnego rozkładu jazdy. tj. 14 par pociągów do Sieradza oraz 2 par do Ostrowa Wielkopolskiego Otwarty zostanie nowy przystanek Łódź Retkinia, co znacznie ułatwi podróż, zwłaszcza w przypadku pociągów kursujących z pominięciem stacji Łódź Kaliska. Ze względu na prowadzone prace remontowe pomiędzy Zduńską Wolą a Sieradzem za 7 pociągów kursujących na tym odcinku pojadą autobusy zastępcze. 

Koleje Wielkopolskie

Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy piątkowo – niedzielne połączenie Kolei Wielkopolskich uruchamiane będzie ponownie o nieco późniejszej porze. Pociąg KW 71108 MCAN COIN ze stacji Poznań Główny wyjedzie o godzinie 14:25, by do stacji Sieradz dotrzeć o 16:56, a do Zduńskiej Woli o 17:09. Na stacji docelowej Łódź Fabryczna pociąg pojawi się o 18:08. W kierunku powrotnym pociąg KW 17111 MCAN COIN wyjedzie ze stacji Łódź Fabryczna o godzinie 19:52, ze stacji Zduńska Wola odjedzie o 20:53, ze stacji Sieradz o 21:07, by do stacji Poznań Główny dojechać o 23:26. 

Polregio

Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy, liczba połączeń na linii Łódź - Zduńska Wola- Ostrów Wlkp/Poznań/ zostanie utrzymana na poziomie obecnego rozkładu jazdy. tj. czterech par pociągów do Poznania i jednej do Ostrowa Wielkopolskiego. 

Rozkłady:

Zduńska Wola

Zduńska Wola Karsznice

Sieradz

Pabianice

Łask

Wieluń

200A Łódź Kaliska - Sieradz

Cennik Biletów

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

stat4u