Od niedzieli 12 listopada ostatnia korekta rozkładu jazdy pociągów 2021/22

W niedzielę 12 listopada 2023 roku wejdą w życie ostatnie zmiany w rocznym rozkładzie jazdy pociągów. Będą one obowiązywać przez niecały miesiąc, do czasu wejścia w życie nowego rozkładu na sezon 2023/24.

PKP Intercity

Liczba połączeń oferowana przez PKP Intercity ze stacji Zduńska Wola nie ulegnie zmianie. Tym samym do dyspozycji mieszkańców będzie 9 par pociągów PKP Intercity:

-> IC Włókniarz relacji Łódź Fabryczna – Poznań Główny – Łódź Fabryczna 

-> IC Cegielski relacji Poznań Główny – Kraków Główny – Poznań Główny

-> IC Koziołek relacji Lublin – Poznań Główny – Lublin

-> IC Asnyk relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny– Warszawa

-> IC Baczyński relacji Lublin – Wrocław Główny- Warszawa,

-> IC Słowacki relacji Ełk – Wrocław Główny - Ełk

 -> IC Konopnicka Lublin – Wrocław Główny - Lublin

-> IC Łużyce Warszawa Wschodnia – Zgorzelec – Warszawa Wschodnia

-> IC Dąbrowska Wrocław Główny – Białystok – Wrocław Główny

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Od listopadowej korekty rozkładu jazdy zmniejszy liczba połączeń na linii Łódź – Sieradz. Łącznie samorządowy przewoźnik uruchomi 29 połączeń w dni robocze. Dodatkowo Łódzka Kolej Aglomeracyjna nadal uruchamiać będzie dodatkowe połączenie przyspieszone z Łodzi do Poznania. Pociągi te pojadą w każdy piątek, sobotę i niedzielę.

Nowością będzie uruchomienie pierwszej linii kolejowej komunikacji autobusowej ŁKA na odcinku Łask – Zelów. Regularne połączenia ruszą już od 12 listopada 2023 r. Na początek przewoźnik zaplanował uruchomienie 14 par autobusów, które będą dowoziły mieszkańców okolicznych miejscowości do stacji kolejowej w Łasku i z powrotem.

Rozkład jazdy autobusów został tak dopasowany do rozkładu jazdy pociągów ŁKA, aby pasażerowie mogli bez długiego oczekiwania na przesiadkę kontynuować podróż. A to wszystko na jednym bilecie wg taryfy kolejowej. Dzięki temu, dojazd do stolicy regionu z miejscowości oddalonych od stacji kolejowych będzie łatwy, tani i komfortowy. 

Koleje Wielkopolskie i Polregio

Bez zmian pozostanie oferta pociągów Polregio oraz Kolei Wielkopolskich na trasie Łódź – Poznań. W przypadku wielkopolskiego przewoźnika, oferować on będzie jedną parę pociągów do Poznania. W przypadku Polregio nadal kursować będzie  siedem par pociągów do Ostrowa Wielkopolskiego, w tym czterech kursujących do Poznania Głównego.  Utrzymane też zostaną 3 pary połączeń do Warszawy Głównej tj. pociągi IR z Ostrowa Wielkopolskiego oraz dwa pociągi z Poznania: IR Lutynia oraz IR Prosna. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u