PORR wybuduje przystanek osobowy Izabelów

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisała umowę na budowę przystanku osobowego w miejscowości Izabelów koło Zduńskiej Woli z firmą PORR. Zarządca infrastruktury był zmuszony w październiku ogłosić ponowny przetarg na realizację tej inwestycji. Miało to związek z rozwiązaniem umowy z pierwotnym wykonawcą inwestycji – firmą DIAG MOST.

 Umowa została podpisana w grudniu 2023 r. Wykonawcą jest firma PORR – mówi Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Budowa przystanku Izabelów k. Zduńskiej Woli odbędzie się w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 Nowy przystanek Izabelów k. Zduńskiej Woli zostanie zlokalizowany w pobliżu wiaduktu kolejowego (44.5km) na linii Łódź – Sieradz. Dwa nowe perony zostaną usytuowane na nasypie. Wybudowane będą schody i windy dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Wysokie perony na nowym przystanku ułatwią podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zamontowane zostaną wiaty i ławki. Oświetlenie LED umożliwi bezpieczne podróżowanie po zmroku. Orientację ułatwią tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy. Wygodne przesiadki zapewnią planowane parkingi dla samochodów oraz stojaki dla rowerów.

Inwestycja w Izabelowie będzie realizowana w formule „projektuj i buduj”.  Prace projektowe i budowlane mają zakończyć się do kwietnia 2025 r. Wartość umowy wynosi 7 mln 700 tys. zł netto 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u