Z Wielunia trudniej nad morze

Nie tego spodziewali się mieszkańcy powiatu wieluńskiego po korekcie rozkładu jazdy, jaka zacznie obowiązywać od niedzieli, 11 czerwca. Region wieluński pozostanie na kilka tygodni odcięty od połączeń kolejowych.

Wchodząca w życie w niedzielę korekta rocznego rozkładu jazdy pierwotnie nie przewidywała większych zmian w układzie kolejowych połączeń pasażerskich dla Wielunia. Sytuacja uległa zmianie po decyzji Polskich Linii Kolejowych o przeprowadzeniu prac remontowych na odcinku Pątnów – Herby Nowe, która wymusi wyłączenie z ruchu jednotorowej linii w okresie od 30 czerwca do 25 lipca.

Regionalnym...autobusem

 Nie zmieni się liczba pociągów regionalnych relacji Wieluń Dąbrowa- Tarnowskie Góry, także godziny kursowania pozostaną zbliżone do obecnych. Jednakże w podczas planowanych prac remontowych przewoźnik zmuszony zostanie do wprowadzenia na odcinku Wieluń Dąbrowa – Herby Nowe autobusowej komunikacji zastępczej. Spowoduje to wydłużenie czasu przejazdu o ponad 30 minut. Autobusy wyjadą z Wielunia o godzinach innych, aniżeli pociągi.

W lipcu bez połączenia nad morze

Zamknięcie szlaku do stacji Herby Nowe spowoduje również korektę planowanych dla Wielunia i Wieruszowa połączeń dalekobieżnych.

Mieszkańcy regionu nie dojadą w lipcu nad morze planowanym wcześniej pociągiem „Korsarz” relacji Kraków – Kołobrzeg/Ustka

Skład pojedzie przez Wieluń w okresie od 24 do 30 czerwca, a następnie od 26 lipca do 31 sierpnia. W dniach od 1 do 25 lipca mieszkańcy Wielunia i okolic chcący skorzystać z tego połączenia zmuszeni będą dojechać do Kępna.

Także drugie dalekobieżne połączenie, jakie miało powrócić do Wielunia- kursujący w piątki i niedziele pociąg „Rawa” relacji Katowice – Poznań oraz pociąg kursujący w soboty i poniedziałki w relacji Poznań- Katowice w okresie od 26 czerwca do 28 lipca pojedzie objazdem przez Kluczbork. Niestety w przeciwieństwie do spółki Przewozy Regionalne, PKP Intercity nie zapewni mieszkańcom regionu wieluńskiego i wieruszowskiego komunikacji zastępczej, która umożliwiłaby dojazd do Kępna. 

Szczegóły dotyczące zmian w rozkładzie jazdy dostępne są na stronach przewoźników oraz na portalu pasażera.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

stat4u