Koleo - platforma z biletami większości przewoźników

Dokładnie dzisiaj 1 marca o godzinie 12:00 wystartowało Koleo – pierwsza w Polsce platforma sprzedaży biletów kolejowych. Będzie ona oferować zakup biletu większości przewoźników, od PKP Intercity, przez Przewozy Regionalne do Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Tym samym mieszkańcy  Naszego regionu mogą mieć powody do domu, każdy z przewoźników przejeżdżających przez Zduńską Wolę będzie tutaj dostępny.

 

Koleo ma ułatwić planowanie podróży, zwłaszcza tych przesiadkowych, z wykorzystaniem różnych przewoźników, bo wyszukiwarka połączeń oprócz godzin odjazdów wskaże również ceny biletów i przeliczy przysługujące podróżnemu ulgi. Dużym udogodnieniem ma być także automatyczny dobór najkorzystniejszej cenowo opcji. Sklep wskaże podróżnemu łączną opłatę za przejazd i pozwoli na wybór zarówno najszybszego, jak i najtańszego połączenia. Możliwe będzie też zapłacenie łącznie za wszystkie odcinki – z wykorzystaniem najpopularniejszych metod płatności w internecie.

Założeniem twórców jest – inaczej niż w przypadku niektórych platform pośredniczących w sprzedaży biletów autokarowych – zachowanie takiej samej ceny, jaką podróżny musiałby zapłacić w tradycyjnej kasie bez dodatkowych prowizji czy opłat transakcyjnych. – Nasz model działania jest zbliżony do tego, w jakim funkcjonują kasy agencyjne – tłumaczy przedstawiciel Koleo – ale dajemy naszym partnerom dużo więcej korzyści, np. już w tej chwili jesteśmy gotowi do wdrożenia tzw. wspólnego biletu – stwierdza

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 5:30 - 18:30

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

stat4u