LOTOS Kolej i bezpieczny przejazd

Pod koniec czerwca w Zduńskiej Woli, odbyła się symulacja wypadku kolejowego z udziałem LOTOS Kolej, Straży Pożarnej oraz PKP Polskich Linii Kolejowych. Spółka LOTOS Kolej, która aktywnie przyczynia się do rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym jest cenionym partnerem podczas takich wydarzeń. Ćwiczenia były prowadzone w ramach akcji "Bezpieczny Przejazd. Szlaban na ryzyko", zorganizowanej przez PKP PLK pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

- Już drugi raz przeprowadzamy ze spółką LOTOS Kolej ćwiczenia polegające na symulacji wypadku kolejowego. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy i chcielibyśmy ją kontynuować – zaznacza Elżbieta Budka,, Naczelnik Działu Eksploatacji Zakładu Linii Kolejowych PKP w Łodzi.

Dla straży pożarnej współpraca z LOTOS Kolej była rzadką okazją przygotowania się do nietypowych wypadków w ruchu kolejowym.

- Takie ćwiczenia są bardzo ważne, pozwalają nam doskonalić swoje umiejętności w zakresie ratownictwa chemicznego, żebyśmy wiedzieli jak postępować z takimi paliwami jak benzyna lub olej napędowy – podkreśla Grzegorz Steczyński, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli.

Chociaż organizacja symulacji wypadku kolejowego jest zawsze dużym wyzwaniem, wszyscy organizatorzy zdają sobie sprawę ze znaczenia tego typu ćwiczeń dla bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. LOTOS Kolej planuje już organizację kolejnych ćwiczeń z udziałem straży pożarnej.

- Staramy się uczestniczyć w ćwiczeniach wszędzie tam, gdzie jest możliwość współpracy wielu służb które możemy zaangażować. Dzisiaj scenariusz ćwiczeń był stosunkowo prosty, jesteśmy w trakcie uzgadniania wspólnych ćwiczeń za dwa lata, które będą znacznie bardziej skomplikowane. Mamy przygotowane procedury przygotowujące nas na różne, nawet nietypowe zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i dbamy o to by regularnie sprawdzać ich praktyczne zastosowanie – zaznacza Roman Bernacki, Dyrektor ds. Bezpieczeństwa LOTOS Kolej.

 źródło: Lotos Kolej

Dodaj komentarz

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

stat4u