LOTOS Kolej i bezpieczny przejazd

Pod koniec czerwca w Zduńskiej Woli, odbyła się symulacja wypadku kolejowego z udziałem LOTOS Kolej, Straży Pożarnej oraz PKP Polskich Linii Kolejowych. Spółka LOTOS Kolej, która aktywnie przyczynia się do rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym jest cenionym partnerem podczas takich wydarzeń. Ćwiczenia były prowadzone w ramach akcji "Bezpieczny Przejazd. Szlaban na ryzyko", zorganizowanej przez PKP PLK pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

- Już drugi raz przeprowadzamy ze spółką LOTOS Kolej ćwiczenia polegające na symulacji wypadku kolejowego. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy i chcielibyśmy ją kontynuować – zaznacza Elżbieta Budka,, Naczelnik Działu Eksploatacji Zakładu Linii Kolejowych PKP w Łodzi.

Dla straży pożarnej współpraca z LOTOS Kolej była rzadką okazją przygotowania się do nietypowych wypadków w ruchu kolejowym.

- Takie ćwiczenia są bardzo ważne, pozwalają nam doskonalić swoje umiejętności w zakresie ratownictwa chemicznego, żebyśmy wiedzieli jak postępować z takimi paliwami jak benzyna lub olej napędowy – podkreśla Grzegorz Steczyński, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli.

Chociaż organizacja symulacji wypadku kolejowego jest zawsze dużym wyzwaniem, wszyscy organizatorzy zdają sobie sprawę ze znaczenia tego typu ćwiczeń dla bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. LOTOS Kolej planuje już organizację kolejnych ćwiczeń z udziałem straży pożarnej.

- Staramy się uczestniczyć w ćwiczeniach wszędzie tam, gdzie jest możliwość współpracy wielu służb które możemy zaangażować. Dzisiaj scenariusz ćwiczeń był stosunkowo prosty, jesteśmy w trakcie uzgadniania wspólnych ćwiczeń za dwa lata, które będą znacznie bardziej skomplikowane. Mamy przygotowane procedury przygotowujące nas na różne, nawet nietypowe zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i dbamy o to by regularnie sprawdzać ich praktyczne zastosowanie – zaznacza Roman Bernacki, Dyrektor ds. Bezpieczeństwa LOTOS Kolej.

 źródło: Lotos Kolej

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

stat4u