Umowa na remont dworca w Zduńskiej Woli podpisana

Zduńskowolski dworzec PKP wreszcie doczeka się remontu. Umowa na jego remont została podpisana 7 maja 2021r. Czas realizacji określono na 31 miesięcy.

Budynek zyska dawny blask. – Spod błękitnego tynku wykonawca wydobędzie starą, piękną cegłę. Fasada będzie nawiązywała do dawnego, przemysłowego charakteru Zduńskiej Woli  – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. Ekipa wymieni okna i drzwi, przebuduje poczekalnię, kasy i toalety. O ciepło pasażerów zimą zadbają Miejskie Sieci Cieplne, który przyłączą obiekt do ciepłociągu.

To nie koniec. – Gdy mówimy o remoncie dworca, nie mówimy o samym budynku – zastrzega prezydent Pokora – Przez wiele lat ta część miasta była pomijana w planach inwestycyjnych. Podróżnych, którzy przyjeżdżają dziś do Zduńskiej Woli witają więc dziurawy asfalt, zaniedbany skwer i brudne ściany. Wstyd! – nie ukrywa emocji.

Dlatego wraz z budynkiem dworca miasto zdecydowało się przebudować przylegającą do niego zatokę autobusową. – Stworzymy tu węzeł przesiadkowy w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, rodziców z wózkami czy osób starszych – informuje Pokora.

Przy ulicy powstanie zadaszony peron, na którym zatrzymywać będą się busy MPK i przewoźników lokalnych. Zadaszenie budowlańcy zamontują też między Placem Żelaznym a wejściem na perony kolejowy. W deszczowe i śnieżne dni pasażerowie komfortowo przejdą z pociągu do samochodu, taksówki czy autobusu. Miasto uporządkuje też pobliskie parkingi.

Prace wykona firma Budomax z Grabowca. Na realizację projektu ma 31 miesięcy, z czego pierwsze pięć poświęci na przygotowanie dokumentacji projektowej. Inwestycja kosztować będzie 4,5 mln zł z czego 2,9 mln zł. zostanie sfinansowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u