ŁKA uruchamia dowozową linię autobusową

Od 1 września Łódzka Kolej Aglomeracyjna pilotażowo wprowadza autobusową komunikację dowozową w Sieradzu, której zadaniem będzie dowiezienie podróżnych do dworca kolejowego.

 

Innowacyjne rozwiązanie samorządowy przewoźnik wprowadza również w Strykowie. Autobusy w barwach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej będą kursować po ulicach obu tych miast i dowozić pasażerów do dworca, tak, aby dogodnie mogli dostać się do pociągów ŁKA. Autobusy będą dedykowane dla pasażerów ŁKA. Przejazd nimi będzie możliwy na podstawie biletu zakupionego na pociąg ŁKA. Kto nie będzie miał biletu, będzie go mógł kupić na pokładzie autobusu. Obsługa konduktorska będzie się w nich pojawiać fakultatywnie. W przypadku, gdy konduktora nie będzie w autobusie – podróżny będzie mógł kupić bilet w pociągu.

Koszt przejazdu autobusami i dalszej podróży pociągiem będzie zawarty w cenie biletu. 

Rozkład Linii Ł01 będzie zawierać 15 par kursów od poniedziałku do piątku, w weekend natomiast będzie to 14 par. Autobus będzie kursować na trasie Dworzec PKP – Bohaterów Września Pętla. Pierwszy autobus wyruszy z dworca 5:46 by po 18 minutach dojechać do końcowego przystanku.

Jeśli inicjatywa spotka się z zainteresowaniem mieszkańców, program będzie rozszerzany na inne miasta, w których kursuje ŁKA.

Kursuje

 1-7

1-5 

  1-7

 1-7 

 1-7 

  1-7

 1-7 

  1-7

  1-7

 1-7 

  1-7

  1-7

 1-7 

 1-7 

 1-7 

Sieradz/Dworzec PKP

05:46

06:31

07:41

08:26

10:06

11:31

12:48

13:31

14:22

15:36

16:42

17:36

18:46

19:46

21:46

POW II

05:48

06:33

07:43

08:28

10:08

11:33

12:50

13:33

14:24

15:38

16:44

17:38

18:48

19:48

21:48

POW Rondo

05:49

06:34

07:44

08:29

10:09

11:34

12:51

13:34

14:25

15:39

16:45

17:39

18:49

19:49

21:49

Plac Wojewódzki

05:51

06:36

07:46

08:31

10:11

11:36

12:53

13:36

14:27

15:41

16:47

14:41

18:51

19:51

21:51

Zajęcza

05:53

06:38

07:48

08:33

10:13

11:38

12:55

13:38

14:29

15:43

16:49

17:43

18:53

19:53

21:53

Broniewskiego II

05:54

06:39

07:49

08:34

10:14

11:39

12:56

13:39

14:30

15:44

16:50

17:44

18:54

19:54

21:54

Broniewskiego I

05:55

06:40

07:50

08:35

10:15

11:40

12:57

13:40

14:31

15:45

16:51

17:45

18:55

19:55

21:55

Armii Krajowej Szpital

06:00

06:45

07:55

08:40

10:20

11:45

13:02

13:45

14:36

15:50

16:56

17:50

19:00

20:00

22:00

Armii Krajowej Sikorskiego

06:01

06:46

07:56

08:41

10:21

11:46

13:03

13:46

14:37

15:51

16:57

17:51

19:01

20:01

22:01

Bohaterów Września I

06:03

06:48

07:58

08:43

10:23

11:48

13:05

13:48

14:39

15:53

16:59

17:53

19:03

20:03

22:03

Bohaterów Września Pętla

06:04

06:49

07:59

08:44

10:24

11:49

13:06

13:49

14:40

15:54

17:00

17:54

19:04

20:04

22:04

 

 

Kursuje

1-5 

 1-7 

 1-7 

 1-7 

 1-7 

 1-7 

 1-7 

  1-7

 1-7 

  1-7

 1-7 

 1-7 

 1-7 

 1-7 

 1-7

Bohaterów Września Pętla

06:08

07:11

08:03

09:33

11:08

11:55

13:06

13:53

15:13

16:15

17:08

18:18

19:23

20:33

22:08

Bohaterów Września I

06:09

07:12

08:04

09:34

11:09

11:56

13:07

13:54

15:14

16:16

17:09

18:19

19:24

20:34

22:09

Armii Krajowej Sikorskiego

06:11

07:14

08:06

09:36

11:11

11:58

13:09

13:56

15:16

16:18

17:11

18:21

19:26

20:36

22:11

Armii Krajowej Szpital

06:12

07:15

08:07

09:37

11:12

11:59

13:10

13:57

00:00

16:19

17:12

18:22

19:27

20:37

22:12

Broniewskiego I

06:17

07:20

08:12

09:42

11:17

12:04

13:15

14:02

15:22

16:24

17:17

18:27

19:32

20:42

22:17

Broniewskiego II

06:18

07:21

08:13

09:43

11:18

12:05

13:16

14:03

15:23

16:25

17:18

18:28

19:33

20:43

22:18

Polna

06:20

07:23

08:15

09:45

11:20

12:07

13:18

14:05

15:25

16:27

17:20

18:30

19:35

20:45

22:20

Piłsudskiego

06:21

07:24

08:16

09:46

11:21

12:08

13:19

14:06

15:26

16:28

17:21

18:31

19:36

20:46

22:21

Kościuszki

06:22

07:25

08:17

09:47

11:22

12:09

13:20

14:07

15:27

16:29

17:22

18:32

19:37

20:47

22:22

POW Rondo

06:24

07:27

08:19

09:49

11:24

12:11

13:22

14:09

15:29

16:31

17:24

18:34

19:39

20:49

22:24

POW II

06:25

07:28

08:20

09:50

11:25

12:12

13:23

14:10

15:30

16:32

17:25

18:35

19:40

20:50

22:25

Sieradz/Dworzec PKP

06:27

07:30

08:22

09:52

11:27

12:14

13:25

14:12

15:32

16:34

17:27

18:37

19:42

20:52

22:27

You have no rights to post comments

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

stat4u