Po drodze z koleją - linia ŁA1 Zelów - Łask

Pierwsza linia Kolejowej Komunikacji Autobusowej ŁKA zostanie uruchomiona na odcinku Zelów - Łask.

Regularne połączenia ruszą już od 12 listopada 2023 r. Na początek przewoźnik zaplanował uruchomienie 14 par autobusów, które będą dowoziły mieszkańców okolicznych miejscowości do stacji kolejowej w Łasku i z powrotem.

Rozkład jazdy autobusów został tak dopasowany do rozkładu jazdy pociągów ŁKA, aby pasażerowie mogli bez długiego oczekiwania na przesiadkę kontynuować podróż. A to wszystko na jednym bilecie wg taryfy kolejowej. Dzięki temu, dojazd do stolicy regionu z miejscowości oddalonych od stacji kolejowych będzie łatwy, tani i komfortowy. I tak np. student za jednorazowy przejazd z Zelowa do Łodzi Kaliskiej zapłaci 8,92 zł, natomiast koszt biletu miesięcznego dla niego na tej trasie wyniesie 173,56 zł. Korzystając tylko z połączeń autobusowych, za jednorazowy przejazd z Łasku do Zelowa zapłaci 3,58 zł.

Z 33% zniżki mogą skorzystać nauczyciele przy jednorazowych przejazdach KKA, którym taka ulga nie przysługuje u innych przewoźników autobusowych. Walka z wykluczeniem komunikacyjnym to jeden z priorytetów Samorządu Województwa Łódzkiego, który pozyskał środki z rządowego programu Polski Ład na zakup 20 niskoemisyjnych autobusów. Inwestycja pozwoliła na integrację połączeń autobusowych z siecią połączeń kolejowych oraz zwiększenie oferty przewozowej w regionie.

Kolejowa Komunikacja Autobusowa

Kolejowa Komunikacja Autobusowa (KKA), uruchamiana przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną na zlecenie Samorządu Województwa Łódzkiego, ma na celu zapewnić mieszkańcom miejscowości oddalonych od infrastruktury kolejowej łatwy dojazd do stacji i kontynuowanie podróży pociągiem. To wszystko na jednym bilecie, w ramach taryfy kolejowej. Rozkład jazdy KKA zostanie dopasowany do rozkładu jazdy pociągów ŁKA, co oznacza, że odjazd autobusu ze stacji przesiadkowej, będzie uzależniony od czasu przyjazdu skomunikowanego z nim pociągu i odwrotnie. Dzięki ofercie linia kolejowa zostanie wydłużona o trasę autobusu.

źródło: Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u