Jesteś tutaj: Start
Podobnie jak w latach ubiegłych, uruchomione zostaną dalekobieżne pociągi specjalne, które zawiozą uczestników XXXVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kolejarzy na Jasną Górę. Przewoźnikiem będzie PKP Intercity. Jeden z pociągów pojedzie trasą przez Zduńską Wolę Karsznice.
Jak informuje Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich, dla udających się na XXXVIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy w dniach 6-7 listopad PKP Intercity uruchomi 7 połączeń specjalnych. Przez Nasze miasto zaplanowany został pociąg Pielgrzymkowy 4 relacji Gdynia Główna - Częstochowa Stradom - Gdynia Główna.
W sobotę 6 listopada pociąg Pielgrzymkowy 4 odjedzie ze stacji Zduńska Wola Karsznice o godzinie 10:37, do stacji docelowej natomiast dojedzie o 12:56.
Powrót zaplanowany jest na niedzielę 7 listopada. Odjazd ze stacji Częstochowa Stradom zaplanowany został na godzinę 15:36, by do Zduńskiej Woli Karsznic dotrzeć o 17:36. Z pociągów pielgrzymkowych mogą skorzystać wszyscy zainteresowani tj. kolejarze, rodziny, emeryci, znajomi, jak i osoby niezwiązane zawodowo z koleją. Informacja o tych pociągach nie została obwieszczona na plakatach stacyjnych, nie jest ona dostępna w wyszukiwarkach internetowych.
Bilet Pielgrzyma
Dla pielgrzymujących przewoźnik przygotował specjalną ofertę. Na jej podstawie koszt przejazdu w obie strony wyniesie 55 zł. Cena jest stała, niezależnie od odległości podróży, nie stosuje się od niej żadnych ulg – ustawowych, handlowych i pracowniczych. Bilety można nabyć w kasach PKP IC, a w dniu wyjazdu u obsługi pociągów.
PIELGRZYMKA 4 |
||||||
54202 - kursuje 6.11.2021 |
Przyjazd |
Odjazd |
|
45203 - kursuje 7.11.2021 |
Przyjazd |
Odjazd |
Gdynia Główna |
|
05:09 |
|
Częstochowa Stradom |
|
15:36 |
Sopot |
05:17 |
05:18 |
|
ZDUŃSKA WOLA KARSZNICE |
17:36 |
17:39 |
Gdańsk Oliwa |
05:21 |
05:22 |
|
Babiak |
18:43 |
18:44 |
Gdańsk Wrzeszcz |
05:26 |
05:27 |
|
Piotrków Kujawski |
18:58 |
18:59 |
Gdańsk Główny |
05:32 |
05:34 |
|
Inowrocław |
19:31 |
19:32 |
Pruszcz Gdański |
05:43 |
05:44 |
|
Bydgoszcz Główna |
20:01 |
20:11 |
Tczew |
05:57 |
05:58 |
|
Laskowice Pomorskie |
20:49 |
20:50 |
Pelpin |
06:13 |
06:14 |
|
Smętowo |
21:11 |
21:12 |
Smętowo |
06:27 |
06:28 |
|
Pelpin |
21:25 |
21:26 |
Laskowice Pomorskie |
06:49 |
06:50 |
|
Tczew |
21:40 |
21:41 |
Bydgoszcz Główna |
07:27 |
07:42 |
|
Pruszcz Gdański |
21:54 |
21:55 |
Inowrocław |
08:16 |
08:17 |
|
Gdańsk Główny |
22:04 |
22:07 |
Piotrków Kujawski |
08:54 |
08:55 |
|
Gdańsk Wrzeszcz |
22:11 |
22:12 |
Babiak |
09:09 |
09:10 |
|
Gdańsk Oliwa |
22:16 |
22:17 |
ZDUŃSKA WOLA KARSZNICE |
10:35 |
10:37 |
|
Sopot |
22:21 |
22:22 |
Częstochowa Stradom |
12:56 |
|
|
Gdynia Główna |
22:30 |
|