Od niedzieli wrześniowa korekta rozkładu jazdy pociągów.

Od dnia 1 września 2019 r. do 19 października 2019 r. będzie obowiązywać kolejna w rocznym rozkładzie jazdy 2019/20 zmieniona organizacja ruchu pociągów. Aby skrócić czas podróży między Łodzią a Zduńską Wolą czy Sieradzem Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi więcej autobusów typu sprinter, Pabianice zyskają postój pociągu IC Barbakan relacji Kraków – Szczecin, natomiast z Karsznic nadal kursować będzie TLK Ustronie.

 Duży wpływ na rozkład na linii sieradzkiej będzie miała postępująca modernizacja. Obecnie prace koncentrują się na stacji Pabianice oraz na odcinkach Lublinek – Pabianice i Dobroń – Łask.  W okresie 1-26.IX oraz 8-11.XI  za cześć pociągów w godzinach 11:20 – 15:20 będzie kursować komunikacja zastępcza aż do Sieradza. Ma to związek z przewieszeniem sieci trakcyjnej z konstrukcji tymczasowych na docelowe konstrukcje wspornicze na stacji Zduńska Wola – zapowiadają służby prasowe zarządcy infrastruktury.

PKP Intercity

Ze stacji Zduńska Wola będziemy mieli do dyspozycji 5 par pociągów IC w kierunku Warszawy i Wrocławia, z czego 1 kursuje w wydłużonej relacji do Gdyni i Kołobrzegu (TLK Pobrzeże),1 do Jeleniej Góry i Białegostoku (Nałkowska). Utrzymane zostanie kursowanie pociągu IC Wawel z Poznania do Krakowa.

Ze stacji Zduńska Wola Karsznice nadal będzie kursować codziennie nocny pociąg TLK Ustronie relacji Przemyśl Główny – Kołobrzeg – Przemyśl zapewniający mieszkańcom bezpośredni dojazd  m.in. także do Rzeszowa, Krakowa, Kielc, Torunia czy Trójmiasta.

Na stacji Pabianice zostanie wprowadzony postój handlowy dla pociągu IC Barbakan relacji Kraków Główny - Szczecin Główny kursującego przez Tomaszów Mazowiecki, Łódź Widzew, Koło, Konin, Poznań Główny.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Aby zminimalizować skutki prowadzonej modernizacji zwiększona do 11 zostanie liczba szybkich połączeń autobusowych typu Sprinter, które na odcinku Łódź Kaliska – Łask lub Łódź Kaliska – Zduńska Wola pojadą bez żadnych postojów, co w efekcie spowoduje, że czas przejazdu całej trasy Łódź – Sieradz będzie porównywalny z czasem przejazdu pociągu.

Tym samym niestety nie będzie już honorowania biletów ŁKA w wybranych pociągach PKP Intercity.

W dniach 27 – 29 września odbędzie się w Łodzi 9 edycja Light Move Festival. Aby umożliwić wygodne powroty z festiwalu światła zostanie uruchomione z soboty na niedzielę dodatkowy pociąg z Łodzi Fabrycznej do Sieradza.

Przewozy Regionalne

Rozkład pociągów REGIO nie przyniesie większych zmian. Autobusowa Komunikacja Zastępcza utrzymana zostaje dla pociągów:

- 16533 relacji Łódź Kaliska - Wrocław Główny  na odcinku Łódź Kaliska - Zduńska Wola (w okresie 2-26.IX oraz 8-11.X wydłużona do stacji Sieradz)

-61520 relacji Wrocław Główny - Łódź Kaliska  na odcinku Zduńska Wola – Łódź Kaliska. ( w okresie 2-26.IX oraz 8-11.X wydłużona ze stacji Sieradz)

Rozkłady Jazdy:

Zduńska Wola

Zduńska Wola Karsznice

Sieradz

Wieluń

200A Łódź Kaliska - Sieradz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u