Od niedzieli 12 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów 2021/22

W niedzielę  12 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów 2021/2022. PKP Intercity wydłuży relacje swoich pociągów m.in. do Lublina oraz Ełku. Łódzka Kolej Aglomeracyjna wzorem Kolei Wielkopolskich zaproponuje nowe połączenie przyspieszone z Łodzi do Poznania. Polregio przejmie obsługę pociągów w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego, a także wydłuży kursowanie 3 pociągów do Warszawy.

  PKP Intercity

Liczba połączeń oferowana w regionie przez PKP Intercity nie ulegnie zmianie. Niestety nie dojedziemy nocnym pociągiem IC Karkonosze do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby. Pociąg z powodu prac na Łódzkim Węźle Kolejowym będzie kursować trasą przez Katowice. Nowym pociągiem, który uruchomi PKP Intercity jest IC Łużyce, którym mieszkańcy regionu będą mogli dojechać do Zgorzelca. Zyskamy także nowe połączenie do Lublina w postaci wydłużenia relacji pociągu IC Konopnicka, a także do Ełku, gdzie zostanie wydłużony pociąg IC Słowacki.

Do dyspozycji mieszkańców będzie 8 par pociągów PKP Intercity:

-> TLK Włókniarz relacji Łódź Widzew – Szczecin Główny – Łódź Widzew

-> IC Cegielski relacji Poznań Główny – Kraków Główny – Poznań Główny

-> IC Asnyk relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny– Warszawa

-> IC Baczyński relacji Lublin – Wrocław Główny- Warszawa,

-> IC Słowacki relacji Ełk – Wrocław Główny - Ełk

 -> IC Konopnicka Lublin – Wrocław Główny - Lublin

-> IC Łużyce Warszawa Wschodnia – Zgorzelec – Warszawa Wschodnia

-> IC Dąbrowska Wrocław Główny – Białystok – Wrocław Główny

Na stacji Pabianice do 31 grudnia zatrzymywać się będzie pociąg IC Barbakan relacji Kraków Główny - Poznań Główny kursującego przez Tomaszów Mazowiecki, Łódź Widzew, Koło, Konin, a także TLK Doker relacji Katowice – Gdynia Główna przez Częstochowę, Łódź Widzew, Inowrocław, Bydgoszcz Główną

Wiele wskazuje też na to, że w okresie wakacyjnym przez stację Zduńska Wola Karsznice ponownie pojedzie międzynarodowy pociąg TLK Wydmy.  Kursowanie pociągu z czeskiego Bohumina do stacji Łeba oraz Hel jest planowane w rocznym rozkładzie jazdy 2021/22 w okresie 24.VI -30.VIII.

Polregio

Polregio od nowego rozkładu 2021/22, który wejdzie w życie 12 grudnia połączy wybrane trzy pary pociągów na trasie Poznań – Ostrów Wielkopolski – Łódź i Łódź – Warszawa. Tym samym mieszkańcy mniejszych miejscowości na trasie uzyskają bezpośrednie połączenie ze stolicą.

 – Od 12 grudnia tego roku, relacje trzech pociągów Łódź – Warszawa zostaną wydłużone do Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego. Pociągi będą finansowane przez województwa łódzkie i wielkopolskie – informuje Zespół Prasowy Polregio. Pociągi te na odcinku Warszawa – Łódź pojadą jako pociągi interREGIO, natomiast z Łodzi do Ostrowa Wielkopolskiego i Poznania, tak jak ma to miejsce obecnie, jako pociągi REGIO, które zatrzymywać się będą na każdej stacji  i przystanku osobowym.

Zmieni się także oferta przewozowa na trasie z Łodzi do Ostrowa Wielkopolskiego: wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy. Po rocznej przerwie obsługę dwóch par pociągów przejmie Polregio.

Tym samym w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego będzie uruchamiane 7 par pociągów, z czego 4 kursować będą do Poznania Głównego.

Jednocześnie od dnia 12 grudnia 2021 r. POLREGIO S.A. wprowadza modyfikację ogólnopolskiego cennika biletów. Natomiast na terenie województwa łódzkiego obowiązywać będzie nowa oferta pozataryfowa "Taryfa województwa łódzkiego". Oznacza  to, że w granicach województwa łódzkiego ceny biletów na pociągi Polregio i ŁKA pozostaną bez zmian. Z oferty mogą korzystać wszyscy podróżujący w relacjach na obszarze województwa łódzkiego i mazowieckiego ograniczonego stacjami: Bobry, Petrykozy, Ostrowy, Skalmierz, Dzietrzniki, Warszawa Główna. 

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Nowością w ofercie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej jest uruchomienie piątkowo- niedzielnego pociągu przyspieszonego relacji Łódź Fabryczna – Poznań Główny – Łódź Fabryczna. . Ponadto dzięki nawiązaniu współpracy z poznańskim ZTM, bilety kolejowe ŁKA będą honorowane przez 45 minut w komunikacji publicznej w Poznaniu.

W niedziele oraz 18,25 lutego, a także 4 oraz 11 marca Ze stacji Łódź Fabryczna pociąg ŁKA wyjedzie o godzinie 12:48, ze stacji Zduńska Wola o 13:59, ze stacji Sieradz o 14:10, do stacji Poznań Główny pociąg dotrze o 16:24. Natomiast w piątki, do 11 lutego, pociąg wyjedzie ze stacji Łódź Fabryczna o 11:03, ze stacji Zduńska Wola 12:16, ze stacji Sieradz 12:28, by do stacji Poznań Główny dotrzeć o 14:36. Ze stacji Poznań Główny pociąg ŁKA wyjedzie o 18:39, by do stacji Sieradz dotrzeć o 20:49, natomiast do Zduńskiej Woli o 21:00. Pociąg do stacji Łódź Fabryczna dojedzie o 21:57

Zmieni się oferta przewozowa na trasie z Łodzi do Ostrowa Wielkopolskiego: wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy obsługę dwóch par pociągów zostanie przekazana do Polregio.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem utrzymana zostaje para pociągów przyspieszonych – poranny z Sieradza i popołudniowy z Łodzi. Ponadto zostanie uruchomione nowe, wieczorne przyspieszone połączenie relacji Sieradz - Łódź Widzew przez Łódź Kaliską oraz jeden popołudniowy pociąg do Sieradza.

W godzinach szczytu popołudniowego uruchomione zostały dodatkowe dwie pary pociągów do/z Pabianic.

Do najważniejszych utrudnień na sieci połączeń kolejowych w województwie łódzkim zaliczyć można przebudowę stacji Łódź Kaliska, niosącej za sobą poważne utrudnienia i ograniczenia przepustowości stacji oraz przyległych szlaków. Tym samym część pociągów ominie tą stację, a kursowanie wszystkich pociągów zostanie wydłużone do i ze stacji Łódź Fabryczna lub Łódź Widzew. ŁKA dołożyła jednak wszelkich starań alby zapewnić dogodne miejsca przesiadek na inne pociągi: między innymi na stacjach Łódź Chojny i Łódź Pabianicka.

Ze względu na liczne prace modernizacyjne na terenie Łódzkiego Węzła Kolejowego, bilety na przejazdy pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej będą honorowane w pociągach przewoźnika PKP Intercity na terenie Łodzi oraz na liniach ograniczonych stacjami Pabianice, Ozorków oraz Koluszki. 

Koleje Wielkopolskie

Utrzymane zostanie kursowanie pociągu przyspieszonego Kolei Wielkopolskich w relacji Poznań Główny – Łódź Fabryczna – Poznań Główny. Połączenie uruchamiane będzie w piątek i niedzielę. Pociąg ten zatrzyma się kolejno na stacjach: Poznań Dębina, Poznań Starołęka, Środa Wielkopolska, Jarocin, Pleszew, Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce, Kalisz, Opatówek, Sieradz, Zduńska Wola, Łask, Kolumna, Pabianice, Łódź Retkinia, Łódź Chojny oraz Łódź Widzew.

Ze stacji Poznań Główny odjedzie o godzinie 13:20, do stacji Sieradz dojedzie o 15:54,do stacji Zduńska Wola o 16:08, natomiast do stacji końcowej Łódź Fabryczna dotrze o 17:08

Ze stacji Łódź Fabryczna wyjedzie o 18:15, ze Zduńskiej Woli o 19:16, z Sieradza o 19:27, do stacji końcowej Poznań Główny pociąg dotrze o 21:59

Rozkłady:

Zduńska Wola

Sieradz

Pabianice

Łask

Wieluń

200A Łódź Kaliska - Sieradz

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u