Od niedzieli 13 marca korekta rozkładu jazdy pociągów 2021/22

W niedzielę 13 marca wejdzie w życie korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów 2021/2022. W wyniku modernizacji Warszawskiego Węzła Kolejowego wybrane pociągi kursować będą jedynie przez stację Warszawa Gdańska. Przez stację Pabianice w okresie 13.III – 30.V kursować będzie objazdem pociąg TLK Uznam relacji Warszawa Wschodnia – Świnoujście.

 PKP Intercity

Liczba połączeń oferowana w regionie przez PKP Intercity nie ulegnie zmianie. Tym samym do dyspozycji mieszkańców będzie 8 par pociągów PKP Intercity:

-> IC Włókniarz relacji Łódź Fabryczna – Szczecin Główny – Łódź Fabryczna

-> IC Cegielski relacji Poznań Główny – Kraków Główny – Poznań Główny

-> IC Asnyk relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny– Warszawa

-> IC Baczyński relacji Lublin – Wrocław Główny- Warszawa,

-> IC Słowacki relacji Ełk – Wrocław Główny - Ełk

 -> IC Konopnicka Lublin – Wrocław Główny - Lublin

-> IC Łużyce Warszawa Wschodnia – Zgorzelec – Warszawa Wschodnia

-> IC Dąbrowska Wrocław Główny – Białystok – Wrocław Główny

Nadal trwają intensywne prace na Warszawskim Węźle Kolejowym, które wpłyną na ruch kilkudziesięciu pociągów jeżdżących do i ze stolicy. Modernizacja stacji Warszawa Zachodnia sprawi, że część pociągów kursujących przez Warszawę będzie jeździć trasami zmienionymi. Część pociągów zostanie skierowanych przez stację Warszawa Gdańska, z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Centralna oraz Wschodnia. Wśród nich będą pociągi IC 61102 Dąbrowska oraz IC 1627 Łużyce, a także dodatkowo w okresie 19 -25.III IC 6126 Łużyce, IC 6220 Konopnicka, IC 6520 Słowacki, IC 6122 Baczyński oraz w okresie 18 -25.III IC 16103 Konopnicka.

Na stacji Pabianice od 13 marca do 30 maja zatrzymywać się będzie objazdowy pociąg TLK Uznam relacji Warszawa Wschodnia – Świnoujście, który będzie kursować przez stację Łódź Widzew, Konin, Poznań Główny, Szczecin Główny. Odjazd pociągu z Pabianic planowany jest na godzinę 23:09, a do stacji docelowej pociąg dotrze o 7:38.

 Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Od marcowej korekty rozkładu jazdy, liczba połączeń na linii Łódź - Sieradz zostanie utrzymana na poziomie obecnego rozkładu jazdy. tj. 16 par pociągów do Sieradza oraz 1 parze do Poznania Głównego. Piątkowo – niedzielne połączenie z Łodzi do Poznania otrzyma dodatkowy postój na stacji Poznań Dębina.

Polregio

Od marcowej korekty rozkładu jazdy, liczba połączeń na linii Łódź - Zduńska Wola- Ostrów Wlkp/Poznań zostanie utrzymana na poziomie obecnego rozkładu jazdy. tj. siedmiu par pociągów do Ostrowa Wielkopolskiego, w tym czterech kursujących do Poznania Głównego. 

Utrzymane też zostaną 3 pary połączeń do Warszawy Głównej tj. pociągi IR z Ostrowa Wielkopolskiego oraz dwa pociągi z Poznania: IR Lutynia oraz IR Prosna.

Koleje Wielkopolskie

Od marcowej korekty rozkładu jazdy piątkowo – niedzielne połączenie Kolei Wielkopolskich uruchamiane będzie o nieco późniejszej porze. Pociąg KW  71108/9 relacji Poznań Gł. (13:49) – Łódź Fabryczna (17:17) będzie odjeżdżał 29 minut później w stosunku do obecnego rozkładu jazdy. W kierunku powrotnym pociąg KW  17121/0 relacji Łódź Fabryczna (19:04) – Poznań Gł. (22:50) będzie odjeżdżał 49 minut później w stosunku do obecnego rozkładu jazdy.

Rozkłady:

Zduńska Wola

Sieradz

Pabianice

Łask

Wieluń

200A Łódź Kaliska - Sieradz

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u