Od niedzieli 12 marca korekta rozkładu jazdy pociągów 2022/23

W niedzielę  12 marca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów 2022/2023. Z powodu ruchu jednotorowego pomiędzy Pabianicami, a Łodzią Lublinkiem wydłuży się nieco czas jazdy pociągów do Łodzi. W okresie od 15 maja do 10 czerwca za wybrane pociągi ŁKA na odcinku Zduńska Wola – Sieradz kursować będzie komunikacja zastępcza.

Przez całą marcową korektę na szlaku Pabianice – Łódź Lublinek ruch będzie odbywać się jednotorowo z powodu budowy nowego przystanku Pabianice Północ. Z tego też powodu, większość pociągów będzie mieć wydłużony czas przejazdu.

PKP Intercity

PKP Intercity apeluje o dokładne sprawdzanie połączeń do/z Warszawy. Obowiązujący od 12 marca 2023 roku rozkład jazdy uwzględnia bowiem zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji Warszawskiego Węzła Kolejowego. W ich następstwie podczas trwania zastępczego rozkładu jazdy ponad 110 pociągów zostanie skierowanych przez stację Warszawa Gdańska, która została przygotowana do przyjęcia większej liczby pasażerów. To nie jedyne zmiany. Część pociągów będzie kursowała w skróconej relacji do i z Warszawy Centralnej lub Warszawy Wschodniej.

Do dyspozycji mieszkańców będzie 8 par pociągów PKP Intercity:

-> IC Włókniarz relacji Łódź Fabryczna – Poznań Główny – Łódź Fabryczna

-> IC Cegielski relacji Poznań Główny – Kraków Główny – Poznań Główny

-> IC Asnyk relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny– Warszawa Gdańska

-> IC Baczyński relacji Lublin Główny – Wrocław Główny- Warszawa Wschodnia,

-> IC Słowacki relacji Ełk – Wrocław Główny - Ełk

 -> IC Konopnicka Lublin Główny – Wrocław Główny – Lublin Główny

-> IC Łużyce Warszawa Wschodnia – Zgorzelec – Warszawa Wschodnia

-> IC Dąbrowska Wrocław Główny – Białystok – Wrocław Główny.

Na stacji Pabianice nadal zatrzymywać się będzie objazdowy, nocny pociąg TLK Uznam relacji Warszawa Wschodnia – Świnoujście, który będzie kursować przez stację Łódź Widzew, Konin, Poznań Główny, Szczecin Główny..

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Od marcowej korekty rozkładu jazdy, liczba połączeń na linii Łódź - Sieradz zmniejszy się z 31 do 27 połączeń w dni robocze. Dodatkowo Łódzka Kolej Aglomeracyjna nadal uruchamiać będzie dodatkowe połączenie przyspieszone z Łodzi do Poznania. Pociągi te pojadą w każdy piątek, sobotę i niedzielę oraz w wybrane dni świąteczne np. poniedziałek wielkanocny i weekend majowy. 

W okresie od 15 maja do 10 czerwca pociągi między Sieradzem a Zduńską Wolą będą jeździły po jednym torze. Za 5 pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na odcinku Zduńska Wola – Sieradz wyjadą autobusy. Zastępcza Komunikacja autobusowa zatrzyma się:

- Sieradz - przy stacji kolejowej, ul. Kolejowa 

- Sieradz Warta - ul. Sienkiewicza (rondo), 

- Sieradz Męka - skrzyżowanie ul. Sienkiewicza z ul. Uniejowską (Woźniki), 

-  Męcka Wola - Stawiszcze, 

-  Zduńska Wola - przy stacji kolejowej, Plac Żelazny

Koleje Wielkopolskie i POLREGIO

Bez zmian pozostanie oferta pociągów Polregio oraz Kolei Wielkopolskich na trasie Łódź – Poznań. W przypadku wielkopolskiego przewoźnika, oferować on będzie jedną parę pociągów do Poznania. W przypadku Polregio nadal kursować będzie  siedem par pociągów do Ostrowa Wielkopolskiego, w tym czterech kursujących do Poznania Głównego.  Utrzymane też zostaną 3 pary połączeń do Warszawy Głównej tj. pociągi IR z Ostrowa Wielkopolskiego oraz dwa pociągi z Poznania: IR Lutynia oraz IR Prosna. 

 

 Rozkłady:

Zduńska Wola

Sieradz

Pabianice

Wieluń

200A Łódź Kaliska - Sieradz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u