Od niedzieli 3 września korekta rozkładu jazdy pociągów 2022/23

Od dnia 3 września 2023 r. do 11 listopada 2023 r. będzie obowiązywać czwarta w rocznym rozkładzie jazdy 2022/23 zmieniona organizacja ruchu pociągów. PKP Intercity uruchomi pociąg IC Koziołek z Lublina do Poznania.

PKP Intercity

Nowością w rozkładzie jazdy będzie pociąg IC Koziołek z Lublina do Poznania. Pociąg będzie kursował codziennie a po drodze zatrzyma się między innymi w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Radomiu oraz w przywróconej po latach Drzewicy i Przysusze. Z Lublina pociąg wyjedzie po godzinie 8 rano, a do Poznania przyjedzie koło godziny 15. Całą trasę przejedzie w 6 godzin i 20 minut. W terminie od 3 – 27 września w związku ze zmienioną organizacją ruchu IC Koziołek pokonywać będzie trasę w czasie 6 godzin i 37 minut. Połączenie będzie realizowane elektrycznym zespołem trakcyjnym typu FLIRT, wyprodukowanym w siedleckiej fabryce Stadler Polska.

Tym samym liczba połączeń oferowana przez PKP Intercity ze stacji Zduńska Wola zwiększy się do 9 par pociągów:

-> IC Włókniarz relacji Łódź Fabryczna – Poznań Główny – Łódź Fabryczna 

-> IC Cegielski relacji Poznań Główny – Kraków Główny – Poznań Główny

-> IC Koziołek relacji Lublin – Poznań Główny – Lublin

-> IC Asnyk relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny– Warszawa

-> IC Baczyński relacji Lublin – Wrocław Główny- Warszawa,

-> IC Słowacki relacji Ełk – Wrocław Główny - Ełk

 -> IC Konopnicka Lublin – Wrocław Główny - Lublin

-> IC Łużyce Warszawa Wschodnia – Zgorzelec – Warszawa Wschodnia

-> IC Dąbrowska Wrocław Główny – Białystok – Wrocław Główny

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Od wrześniowej korekty rozkładu jazdy powróci większa liczba połączęń na linii Łódź – Sieradz. Łącznie samorządowy przewoźnik uruchomi 32 połączenia w dni robocze. Dodatkowo Łódzka Kolej Aglomeracyjna nadal uruchamiać będzie dodatkowe połączenie przyspieszone z Łodzi do Poznania. Pociągi te pojadą w każdy piątek, sobotę i niedzielę oraz 1 listopada. 

Koleje Wielkopolskie i Polregio

Bez zmian pozostanie oferta pociągów Polregio oraz Kolei Wielkopolskich na trasie Łódź – Poznań. W przypadku wielkopolskiego przewoźnika, oferować on będzie jedną parę pociągów do Poznania. Warto nadmienić, że pociąg 17107 odjedzie około 1 godziny później w stosunku do wakacyjnego rozkładu jazdy. W przypadku Polregio nadal kursować będzie  siedem par pociągów do Ostrowa Wielkopolskiego, w tym czterech kursujących do Poznania Głównego.  Utrzymane też zostaną 3 pary połączeń do Warszawy Głównej tj. pociągi IR z Ostrowa Wielkopolskiego oraz dwa pociągi z Poznania: IR Lutynia oraz IR Prosna. 

 Rozkłady:

Zduńska Wola

Zduńska Wola Karsznice

Sieradz

Pabianice

200A Łódź Kaliska - Sieradz

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u