Co z pociągami do Wrocławia?

Dzięki modernizacji linii 181 na odcinku Oleśnica – Kępno, po 15-letniej przerwie, odbył się pierwszy przejazd lokomotywy, który otworzył możliwość dla funkcjonowania ruchu towarowego. Mieszkańców naszego regionu najbardziej ucieszyłoby wprowadzenie ruchu pasażerskiego, dzięki czemu pojawiłaby się alternatywna szansa na podróżowanie do Wrocławia. Czy jest choć cień nadziei na takie rozwiązanie? O to dopytywał ostatnio poseł Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Rzepecki.

 - Od kilku lat mieszkańcy terenów znajdujących się w „sąsiedztwie” linii kolejowej nr 181 wyrażają poparcie dla pomysłu reaktywacji połączeń relacji Wrocław Główny – Wieluń m.in. z uwagi na fakt, iż gospodarczo, społecznie, a przede wszystkim edukacyjnie związani są z miastem Wrocław, które np. w przypadku Kępna czy Wieruszowa znajduje się bliżej od ich właściwych stolic województw - wyjaśnia poseł z naszego okręgu. - Miasto Kępno znajduję się 70 km od Wrocławia, a 170 od Poznania, miasto Wieruszów znajduje się 80 km od Wrocławia, a 140 km od Łodzi. Pociąg relacji Wrocław Główny - Wieluń przejeżdżałby przez teren zamieszkały przez ponad 200 tysięcy osób tj. powiaty: wrocławski, oleśnicki, kępiński, wieruszowski, wieluński,
Jak dodaje poseł Rzepecki, zgodnie z opiniami lokalnej społeczności obecna komunikacja zbiorowa jest niewystarczająca. - Mieszkańcy, w dużej mierze studenci, muszą korzystać z przepełnionych i niepunktualnych busów, co jest jednym z powodów ich dużego zainteresowania tematem reaktywacji. Jednym z przykładów jest internetowa petycja reaktywacja.kolej.org.pl w sprawie przywrócenia połączenia pasażerskiego relacji Wrocław – Wieluń, którą poparło już kilka tysięcy osób. Również dwa przejazdy pociągów specjalnych po linii kolejowej nr 181, które zostały zorganizowane m.in. przy udziale samorządów gminnych i powiatowych kilka lat temu, przyciągnęły kilkaset osób popierających ten rodzaj transportu.

Więcej na ten temat na portalu tugazeta.pl

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 5:30 - 18:30

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

stat4u