Wieruszów: III Mistrzostwa w wyścigach drezyn za Nami

Na torach ścigali się kolejarze, strażacy, przedstawiciele innych służb oraz instytucji. Rywalizowali panie i panowie. III Mistrzostwa Polski w wyścigach drezyn ręcznych oraz pchnięciu klockiem hamulcowym odbyły się na bocznicy kolejowej Pfleiderer Wieruszów.

 Na pierwszy rzut oka - i to absolutnie słuszne wrażenie wyścigi drezyn to dyscyplina wymagająca krzepy. Tym bardziej imponowały panie biorące udział w zmaganiach. - Potrzebna jest nie tylko siła, ale przede wszystkim współpraca - mówiła Katarzyna Giełzak z Zakładu Linii Kolejowych z Tarnowskich Gór, drużynowa złota medalistka. Drugie miejsce zajęły przedszkolanki z Wieruszowa, a trzecie kolejarki z Łodzi.

Niektórzy pojawili się na zawodach nieprzypadkowo, na przykład Andrzej Kuch, wielokrotny polski złoty medalista w skoku w dal, na wieruszowskich zawodach zwycięzca w pchnięciu klockiem hamulcowym. Wśród panów pierwsze miejsce zajęli Łamacze Drezyn - z zakładu linii kolejowych w Opolu. Nieco wolniejsi byli Weterani - to z zakładu linii kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim, na podium znalazła się też lokalna drużyna niezwiązana bezpośrednio z koleją.

Dodatkową atrakcją była możliwość podróży pociągiem z lokomotywą parową, który kursował między Wieruszowem a Czastarami.

Organizatorem była sekcja zawodowa infrastruktury kolejowej NSZZ Solidarność. 

źródło oraz więcej: Radio Łódź Nad Wartą

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

stat4u