Wieruszów: III Mistrzostwa w wyścigach drezyn za Nami

Na torach ścigali się kolejarze, strażacy, przedstawiciele innych służb oraz instytucji. Rywalizowali panie i panowie. III Mistrzostwa Polski w wyścigach drezyn ręcznych oraz pchnięciu klockiem hamulcowym odbyły się na bocznicy kolejowej Pfleiderer Wieruszów.

 Na pierwszy rzut oka - i to absolutnie słuszne wrażenie wyścigi drezyn to dyscyplina wymagająca krzepy. Tym bardziej imponowały panie biorące udział w zmaganiach. - Potrzebna jest nie tylko siła, ale przede wszystkim współpraca - mówiła Katarzyna Giełzak z Zakładu Linii Kolejowych z Tarnowskich Gór, drużynowa złota medalistka. Drugie miejsce zajęły przedszkolanki z Wieruszowa, a trzecie kolejarki z Łodzi.

Niektórzy pojawili się na zawodach nieprzypadkowo, na przykład Andrzej Kuch, wielokrotny polski złoty medalista w skoku w dal, na wieruszowskich zawodach zwycięzca w pchnięciu klockiem hamulcowym. Wśród panów pierwsze miejsce zajęli Łamacze Drezyn - z zakładu linii kolejowych w Opolu. Nieco wolniejsi byli Weterani - to z zakładu linii kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim, na podium znalazła się też lokalna drużyna niezwiązana bezpośrednio z koleją.

Dodatkową atrakcją była możliwość podróży pociągiem z lokomotywą parową, który kursował między Wieruszowem a Czastarami.

Organizatorem była sekcja zawodowa infrastruktury kolejowej NSZZ Solidarność. 

źródło oraz więcej: Radio Łódź Nad Wartą

Dodaj komentarz

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u