Przybędzie Pociąg Repatriantów

Już w kwietniu ponownie wyruszy w trasę „Pociąg Repatriantów”. Podobnie jak miało to miejsce w roku poprzednim, skład dotrze również do Wieruszowa.

„Pociąg repatriantów” jest przedsięwzięciem, które już na stałe znalazło swoje miejsce w kalendarzu imprez kolejowych. Organizotorem jest Oleśnickie Stowarzyszenie Miłośników Techniki Olsensium. przy wsparciu Klubu Sympatyków Kolei z Wrocławia . Celem wydarzenia jest odtworzenie i zaprezentowanie głównie młodemu pokoleniu realiów, w jakich podróżowali Polacy, przesiedlani z utraconych ziem na dawnych wschodnich kresach Rzeczypospolitej na tzw. ziemie odzyskane.

Ponownie w Wieruszowie
Tradycyjnie trasa pociągu poprowadzona zostanie z (Wrocławia) Oleśnicy przez Syców, Kępno do Wieruszowa. Tegoroczna edycja zorganizowana zostanie w dniu 13 kwietnia, a koszt uczestnictwa dla osób dorosłych to 30 zł. Planowany wyjazd z Oleśnicy przewidywany jest na godzinę 8:00. Do Wieruszowa zgodnie z rozkładem pociąg powinien dotrzeć o godzinie 14:00. Skład poprowadzi lokomotywa parowa Tkh05353, jednakże organizator zastrzega sobie możliwość zmiany pojazdu trakcyjnego na lokomotywę spalinową.
Więcej informacji dotyczących przejazdu dostępnych jest na stronie organizatora.

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u