Nie będzie portu przeładunkowego w Zduńskiej Woli

Prezydent miasta Piotr Niedźwiecki poinformował też, Zduńska Wola nie dostanie pieniędzy na budowę portu - platformy przeładunkowej

 

Leżący w Karsznicach teren o powierzchni 21 hektarów ma zostać zostać włączony do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tego chcą władze Zduńskiej Woli. W tej sprawie zorganizowana została konferencja prasowa. Prezydent miasta Piotr Niedźwiecki poinformował też, że Zduńska Wola nie dostanie pieniędzy na budowę portu - platformy przeładunkowej. 

Platforma przeładunkowa miała powstać w Karsznicach. Miasto przystąpiło do projektu „Łącząc Europę”. Złożony przez Zduńską Wolę wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia został w Brukseli odrzucony. Prezydent Niedźwiecki wyjaśniał, że odpadły wszystkie takie projekty. 

21 hektarów, które ma zostać włączone do ŁSSE należy do PKP. Miasto w porozumieniu z koleją zajmuje się promowaniem tego terenu wśród przedsiębiorców w Polsce i za granicą. Właśnie dlatego coraz szybciej rozwija się współpraca z ŁSSE. Tereny w Karsznicach być może zostaną do niej włączone jeszcze w tym roku. 

Inwestorzy szukają dużych zwartych kompleksów. Taki jest właśnie Karsznicach. W województwie łódzkim jest zaledwie kilka podobnych miejsce – podkreśla Marek Michalik, prezes ŁSSE. 

Prezydent Piotr Niedźwiecki dodaje, że te grunty są znakomicie skomunikowanie. Leżą w pobliżu magistrali kolejowej Śląsk – Porty i węzła na trasie S 8. To, zdaniem prezydenta sprawia, że są bardziej atrakcyjne od innych terenów w województwie.

źródło: www.zdunskawola.naszemiasto.pl

Komentarze   

-1 #2 Martinez 2016-06-13 10:03
Grzegorz w 100% zgadzam się w Twoją wypowiedzią.
Cytować
+1 #1 Grzegorz 2016-06-11 08:54
Niestety taki finał tego przedsięwzięcia był do przewidzenia. Projekt był medialny, politycy maści wszelakiej mogli się pokazać w świetle fleszy i kamer, szczególnie w czasie kampanii wyborczych, których ten projekt kilka przetrwał. Faktycznej pracy u podstaw było jednak mało.
Dużo się mówiło, ale niestety tylko się mówiło jak to projekt jest zaawansowany, jak to "już niedługo" wejdzie w fazę realizacji. W rzeczywistości był on typową "kiełbasą wyborczą". Jego przygotowanie, a raczej pozorowane działania z tym związane trwały zdecydowanie za długo, do tego panował swego rodzaju dualizm a wręcz rywalizacja samorządu miejskiego i powiatowego w tej kwestii. W międzyczasie potencjalni zainteresowani (chociażby PCC Intermodal) utworzyli podobne obiekty w innych miejscach w województwie, a PKP Cargo które niby to miało być operatorem naszego terminalu w rzeczywistości wogóle nie było zainteresowane tym projektem.
Cytować

Dodaj komentarz

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u