Flirty IC bez postoju w regionie?

1 września portal Zduńskowolskie Wieści Kolejowe wystosował list do Ministra Infrastruktury, władz wojewódzkich, powiatowych, miasta oraz posłów na sejm RP z regionu w sprawie intensywnej akcji lobbingowej w sprawie postoju pociągów IC w relacjach Kraków – Łódź – Poznań – Szczecin na stacjach Sieradz oraz Zduńska Wola.

 Przypomnijmy iż od czerwca 2017r. pociągi te między Poznaniem a Łodzią pojadą przez Jarocin, Kalisz, Zduńską Wolę. Jest to spowodowane zaplanowanymi pracami modernizacyjnymi na linii 3 na odcinku Barłogi – Konin – Podstolice. Ku Naszemu zaskoczeniu pociągi te nie będą zatrzymywały się na stacjach pomiędzy Kaliszem a Łodzią. Warto dodać, że odległość pomiędzy tymi miastami wynosi 124 km i doprawdy trudno znaleźć wytłumaczenie dlaczego pociągi pospieszne, a takimi są połączenia kategorii Intercity nie zatrzymają się na tak długim odcinku.

Należy pamiętać, że pociągi te, które są obsługiwane jednostkami Flirt 3 PKP Intercity zapewniłyby niezwykle atrakcyjny czas przejazdu, przykładowo: ze stacji Zduńska Wola do stacji Kraków wyniósłby on nieco ponad 3h, natomiast do Poznania nieco ponad 2h.  Ponadto oferowany środek transportu nie będzie incydentalny, tzn. ma on pozostać na naszej trasie od 2 do nawet 3 lat. 

Brak postoju na wymienionych stacjach daje zysk czasowy ok 3 minut, co w Naszej opinii nie jest warte lekceważenia Nas jako mieszkańców i potencjalnych pasażerów. Istotna informacją jest to, że na stacjach Sieradz oraz Zduńska Wola obecnie zatrzymują się pociągi kategorii IC w relacjach Jelenia góra – Wrocław – Łódź – Warszawa – Białystok / Lublin, które cieszą się wysoką popularnością wśród pasażerów. Nie ma więc uzasadnienia, dlaczego część pociągów służby publicznej kursujących w kategorii Intercity miałaby się zatrzymywać, a część reprezentująca dokładnie ten sam typ oferty już nie. Pamiętajmy, iż pociągi IC wykonują służbę publiczną finansowaną ze środków budżetowych, czyli także i Naszych jako podatników.

Liczymy na wsparcie lokalnych władz i pozytywne zakończenie tej sprawy.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 5:30 - 18:30

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

stat4u