Dworzec kolejowy ciągle czeka na modernizację

Dworzec kolejowy w Zduńskiej Woli straszy od lat. Miało się to zmienić po przejęciu budynku od PKP przez miasto. Minęły od tego 4 lata. I nic. Choć plany są.

 Pasażerowie od lat skarżą się na kiepski stan budynku i poczekalni, chodników wokół. Ostatni remont był robiony w 2012 r.,jeszcze przez PKP, jednak niewiele to pomogło. Gdy miasto przejęło od PKP w marcu 2013 r.budynek i działki wokół zapowiadano modernizację. Ogłoszono i rozstrzygnięto nawet konkurs na najlepsze projekty architektoniczne. Lata mijają a nic się nie zmienia. Budynek niszczeje, a pasażerowie nazywają go „obleśnym”. 

Prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki przyznaje, że być może przejmowanie budynku i działek wokół było błędem, bo PKP w tym lub przyszłym roku będzie robiło modernizację linii kolejowej i peronów, więc gdyby było nadal właścicielem, to pewnie wyremontowało by i budynek. Zapewnia, że cały czas trwają starania, by na modernizację dworca pozyskać dofinansowanie.Nie ukrywa, że liczy na wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego, by dworzec w Zduńskiej Woli był jednym z punktów przesiadkowych Łódzkich Kolei Aglomeracyjnej. 

- Szukamy najlepszych rozwiązań, by to miasto stało się też wizytówką miasta. Cały czas składamy wnioski o środki na kapitalny remont. Chcielibyśmy, by dworzec w Zduńskiej Woli był jednym z ważnych punktów przesiadkowych Łódzkich Kolei Aglomeracyjnej. Również zachęcam nasze miejskie spółki, zwłaszcza Miejskie Sieci Cieplne, żeby nie czekając na ewentualne projekty dotyczące rewitalizacji podłączyło tam ciepło - mówi prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki i dodaj, że pojawiła się osoba, która wydzierżawiła dawne bar i kiosk w budynku. Zapowiada też, że na razie na dworcu będą prowadzone prace doraźne. Ma np. zostać zrobione ogrzewanie w poczekalni. 

źródło: Zduńska Wola Nasze Miasto

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

stat4u