Akcja "Bezpieczny przejazd"

4 sierpnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz przedstawicielami Polskich Linii Kolejowych przeprowadzili działania prewencyjne w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny przejazd”.Można ich było spotkać w piątek przy przejeździe w Gajewnikach.

 W rejonie przejazdu kolejowego w podzduńskowolskich Gajewnikach funkcjonariusze Policji, Straży Ochrony Kolei i pracownicy Polskich Linii Kolejowych przypominali kierującym pojazdami oraz pieszym zasady bezpiecznego przejeżdżania i przekraczania przejazdów kolejowych. Uczestnikom ruchu przekazywano ulotki z informacjami o właściwych, zgodnych z przepisami, zachowaniach na przejazdach kolejowych, gwarantujących bezpieczeństwo kierowców, pasażerów oraz pieszych. 

Przyczyną większości wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest nieostrożność kierowców. Lekceważenie i niestosowanie się do znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami, to główne grzechy kierowców samochodów. Podobnie nieostrożnie zachowują się piesi i rowerzyści. Przejazdy kolejowe należy uznać za miejsca, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi jak też kierujący pojazdami, bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

stat4u