Dworzec w drodze do modernizacji

List intencyjny już podpisany, a na najbliższą sesję Rady Miasta Zduńska Wola (24 sierpnia 2018 r.) wpłynie projekt wpisania przebudowy dworca PKP w Zduńskiej Woli do Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Zduńska Wola, co pozwoli podpisać umowę z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi na realizację projektu „Przystanki Kolejowe”.

 Przebudowa zakłada m.in., przywrócenie historycznego wyglądu elewacji, przystosowanie wejścia do potrzeb osób niepełnosprawnych, budowę zadaszonego przejścia na perony, podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, modernizację wnętrza, poczekalni, toalet, montaż automatów biletowych, infokiosków. Zmiany czekają też teren przy dworcu. Powstaną odpowiedni przejścia, w ramach projektu „Rowerowe Łódzkie” stanie stacja miejskich rowerów.

- Mamy trasę S8, mamy Łódzką Kolej Aglomeracyjną, trwa przebudowa torów kolejowych, tak, żeby pociągi mogły podróżować z prędkością 120 kilometrów na godzinę. Ten czas podróży do Łodzi coraz bardziej się skraca. Nasza młodzież będzie mogła tam dotrzeć już w około pół godziny, to da świetne warunki do studiowania w metropolii i możliwość szybkiego, bezpiecznego powrotu do domu – mówi Piotr Niedźwiecki, prezydent Zduńskiej Woli.

Przebudowa dworca, przewidziana na lata 2019-2021, jest ściśle powiązana z obecnie trwającą modernizacją linii kolejowej i zapewni mieszkańcom Zduńskiej Woli ogromną zmianę w komforcie podróżowania koleją. 

- Obecnie trwa realizacja przez PKP PLK SA projektu modernizacji linii Łódź Kaliska – Zduńska Wola – Ostrów Wielkopolski. Czas przejazdu do Łodzi skróci się do około 35 minut co umożliwi zwiększenie liczby połączeń, a przebudowa peronów pozwoli obsłużyć większą liczbę pasażerów, dając lepszy dostęp mieszkańcom do stolicy województwa – wyjaśnił Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.    

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

Dodaj komentarz

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

stat4u