Od niedzieli trzecia zmiana rozkładu jazdy 2017/18

Od dnia 2 września 2018 r. do 20 października 2018 r. będzie obowiązywać trzecia w rocznym rozkładzie jazdy 2017/18 zmieniona organizacja ruchu pociągów. Ze względu na prace remontowe na linii sieradzkiej i zmniejszoną przepustowość odcinka jednotorowego Łask – Zduńska Wola, za wybrane pociągi ŁKA oraz PR zostanie wprowadzona Zastępcza Komunikacja Autobusowa pomiędzy Łaskiem i Sieradzem. PKP Intercity od 21 września przywróci kursowanie pociągu IC Barbakan.

 PKP Intercity 

W Naszym regionie nie wsiądziemy nadal do pociągu IC Słowacki (Wrocław – Warszawa – Wrocław). Pociąg ten na odcinku Koluszki – Wrocław Główny pojedzie  drogą okrężną przez Częstochowę i Opole Główne 

Pociąg IC Portowiec relacji Szczecin – Katowice zostanie skierowany trasą okrężną od Zduńskiej Woli przez Zduńską Wolę Karsznice (bez postoju), Tarnowskie Góry, do Katowic. W związku z tym do Łodzi Fabrycznej przez Pabianice zostanie uruchomiony IC BUS. Trasa Portowca w relacji Katowice – Szczecin pozostaje bez zmian(przez Łódź Widzew, Zduńską Wolę).  

Pociągi IC Włókniarz i Barbakan, w terminie od 2 do 20.IX kursować będą trasą objazdową przez Kutno, Inowrocław Rąbinek. 

Od 21 września na trasę przez Nasz Region powróci pociąg IC Barbakan (Kraków – Szczecin – Kraków).  Pociąg z uwagi na prace remontowe pojedzie przez Zduńską Wolę Karsznice (bez postoju), Częstochowę Stradom. Do Pabianic i Łodzi Fabrycznej podobnie jak w przypadku Portowca dojedziemy zastępczym autobusem IC BUS.

W przypadku pociągu Włókniarz, od 21 września planowane jest zawieszenie tego połączenia na odcinku Łódź Fabryczna – Poznań Główny. 

Portal Zduńskowolskie Wieści Kolejowe zgłaszał do Ministerstwa Infrastruktury jak i PKP Intercity iż istnieje możliwość uruchomienia pociągu Włókniarz od stacji Zduńska Wola bądź Zduńska Wola Karsznice, wraz z autobusem dowozowym z Łodzi.

Czytaj więcej: https://zwk.org.pl/index.php/93-pkp-intercity/304-interwencja-portalu-ws-zawieszenia-ic-wlokniarz

Niestety jak twierdzi Rzecznik prasowy spółki Pani Agnieszka Serbeńska „Z przyczyn ograniczonych możliwości obsługi technicznej IC Włókniarz nie może kończyć biegu w  ani w Zduńskiej Woli ani w Zduńskiej Woli Karsznice.” Z faktem tym nie zgadzamy się i czekamy na dalsze wyjaśnienie.

Przez stację Zduńska Wola Karsznice, dodatkowo 2 września przejedzie wakacyjny pociąg TLK Korsarz w obu kierunkach (Kraków Główny – Białogard / Słupsk – Kraków Główny )

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Na odcinku Łódź – Sieradz przejadą 4 pociągi ŁKA odjazdy z Łodzi Kaliskiej  o godzinie 15:22, 15:40, 15:58, 20:00, natomiast z Sieradza również 4 o godzinie 4:00, 4:22, 5:28 i 6:04, , ze Zduńskiej Woli (kolejno 4:15, 4:37, 5:43, 6:19). 

Za pozostałe kursy uruchomione zostaną dwa rodzaje Zastępczej Komunikacji Autobusowej – normalna za każdy pociąg z postojami na każdym przystanku i stacji oraz przyspieszona, która będzie zatrzymywać się tylko w Zduńskiej Woli i Sieradzu. Postoje są wyznaczone pod stacjami PKP w Łasku, Zduńskiej Woli, Sieradzu Męce i Sieradzu natomiast w Borszewicach, Męckiej Woli, Sieradzu Męce i Sieradzu Warcie w ciągu drogi wojewódzkiej 482

Łódzka Kolej Aglomeracyjna w trakcie trwania czerwcowej korekty rozkładu jazdy uruchomi:

- 27 pociągów na odcinku Łódź – Sieradz (8 pociągów w pełnej relacji, pozostałe 19 na odcinku Łask – Sieradz jako komunikacja zastępcza)

- 7 dodatkowych pociągów na odcinku Łódź - Łask

- 6 dodatkowych pociągi na odcinku Łódź - Pabianice

Aby zapewnić dojazd na godzinę 8:00 z Łodzi do Zduńskiej Woli czy Sieradza wprowadzone będzie honorowanie biletów ŁKA w pociągu PKP IC 1611 ASNYK (Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny) na odcinku Łódź Chojny – Sieradz odjazd z Łodzi Chojen o 6:20, przyjazd do Pabianic 6:39, Łasku 6:59, Zduńskiej Woli 7:16 do Sieradza o godzinie 7:28.  Łodzi Kaliskiej podjazd do Pabianic pociągiem Ł 11227 o godzinie 6.10, przyjazd do Pabianic 6:27. 

Przewozy Regionalne

Na czas trwania czerwcowej korekty rozkładu jazdy spółka Przewozy Regionalne uruchomi 14 pociągów międzywojewódzkich z Łodzi Kaliskiej do Ostrowa, Poznania czy Wrocławia.

Także i tutaj przewoźnik będzie zmuszony uruchomić komunikację zastępczą za wybrane 2 pociągi:

-16533 relacji Łódź Kaliska – Wrocław Główny na odcinku Pabianice – Sieradz, oraz 61520 relacji Wrocław Główny – Łódź Kaliska na odcinku Sieradz- Pabianice.

Postoje zastępczej komunikacji autobusowej:

ŁASK - przy stacji kolejowej, ul. Kolejowa

BORSZEWICE - Ostrówek, przystanek autobusowy

ZDUŃSKA WOLA - przy stacji kolejowej, Plac Żelazny

MĘCKA WOLA - Stawiszcze, przystanek autobusowy

Sieradz MĘKA – przystanek przy stacji kolejowej

SIERADZ MĘKA - skrzyżowanie ul. Sienkiewicza z ul. Uniejowską (Woźniki), przystanek autobusowy

SIERADZ WARTA - ul. Sienkiewicza (Rondo), przystanek autobusowy

SIERADZ - przy stacji kolejowej, ul. Kolejowa

Rozkłady Jazdy:

Zduńska Wola

Sieradz

Wieluń

Zduńska Wola Karsznice

200A Łódź Kaliska - Sieradz

Dodaj komentarz

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u