PKP Cargo Terminale wybrało ZUE do budowy terminalu w Zduńskiej Woli

W dniu 7 czerwca 2022 . oferta ZUE, warta 124,5 mln zł brutto (101,2 mln zł netto), została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu PKP Cargo Terminale na wykonanie robót budowlanych w zakresie realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Budowa terminalu multimodalnego w Zduńskiej Woli – Karsznicach.

Podpisanie umowy powinno nastąpić w ciągu kilku tygodni. PKP Cargo Terminale czeka jeszcze między innymi na ewentualne odwołanie drugiego oferenta, którzy startował w przetargu. Terminal kontenerowy w Zduńskiej Woli – Karsznicach 6 czerwca dostał pozwolenie na budowę. Dokument odebrał w poniedziałek Radosław Wojtczak, pełnomocnik spółki PKP Cargo Terminale.

- To port, który ma istotny wpływ na rozwój całego regionu. Lokalizacja jest w najbliższej odległości od węzła drogowego. Nie ma drugiego takiego miejsca w Polsce - podkreśla Radosław Wojtczak z PKP Cargo Terminale.

Przypomnijmy , że PKP Cargo Terminale chce zbudować w Karsznicach jeden z największych terminali w Polsce. Jego przewidywane powierzchnia wynosi 23 hektary. Terminal przeładunkowy ma zostać wyposażony m.in. w dwie suwnice kolejowe z grupą 9 torów bocznicowych, plac rozładunkowy i składowy oraz towarzyszącą infrastrukturę drogową i parkingową. Docelowa pojemność obszarów składowych portu wynieść ma 4500 TEU (standardowych kontenerów dwudziestostopowych), natomiast możliwości przeładunkowe portu osiągnąć mają docelowo 220 tys. TEU rocznie. Na terenie przedsięwzięcia będzie prowadzony pełen wachlarz usług intermodalnych, m.in. przeładunek kontenerów, naczep, przewóz nadwozi wymiennych, przewóz samochodów ciężarowych, przewóz pojemników specjalnych oraz przewóz ładunków w jednostkach izotermicznych.

Termin zakończenia inwestycji ustalono na 31 października 2023 r. – budowa będzie dofinansowana z funduszy unijnych z kończącej się perspektywy budżetowej, a pozyskane środki muszą zostać rozliczone do końca przyszłego roku.

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u