Od niedzieli 12 czerwca wakacyjna korekta rozkładu jazdy

Od dnia 12 czerwca 2022 r. do 3 września 2022 r. będzie obowiązywać trzecia w rocznym rozkładzie jazdy 2021/22 zmieniona organizacja ruchu pociągów. W okresie wakacyjnym ze stacji Zduńska Wola Karsznice  dojedziemy bezpośrednim pociągiem TLK Wydmy z czeskiego Bohumina do Łeby oraz Helu. Ze stacji Pabianice natomiast uruchomione zostaną pociągi IC Bursztyn z Krakowa do Kołobrzegu, TLK Korsarz z Krakowa do Łeby oraz Helu, a także przez większą część wakacji kursować będzie objazdowy pociąg TLK Uznam z Warszawy do Świnoujścia.

  PKP Intercity

Liczba połączeń oferowana przez PKP Intercity ze stacji Zduńska Wola nie ulegnie zmianie. Tym samym do dyspozycji mieszkańców będzie 8 par pociągów PKP Intercity:

-> IC Włókniarz relacji Łódź Fabryczna – Szczecin Główny – Łódź Fabryczna

-> IC Cegielski relacji Poznań Główny – Kraków Główny – Poznań Główny

-> IC Asnyk relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny– Warszawa

-> IC Baczyński relacji Lublin – Wrocław Główny- Warszawa,

-> IC Słowacki relacji Ełk – Wrocław Główny - Ełk

 -> IC Konopnicka Lublin – Wrocław Główny - Lublin

-> IC Łużyce Warszawa Wschodnia – Zgorzelec – Warszawa Wschodnia

-> IC Dąbrowska Wrocław Główny – Białystok – Wrocław Główny

W okresie wakacyjnym (od 24.czerwca do 30 sierpnia) na trasie przez Zduńską Wolę Karsznice pojawi się pociąg TLK Wydmy relacji Bohumin – Hel / Łeba zapewniający mieszkańcom regionu bezpośredni dojazd  m.in. do Katowic, Częstochowy, Inowrocławia, Torunia, czy Trójmiasta. Pociąg ten wyjedzie ze stacji Bohumin o godzinie 17:52, by do Zduńskiej Woli Karsznic dotrzeć o 22:52, do stacji Hel dojedzie o godzinie 6:18, natomiast do Łeby o 6:42. W kierunku przeciwnym pociąg ze stacji Hel wyjedzie o 19:42 ze stacji Łeba natomiast o 19:47, do Karsznic dojedziemy o 3:42, natomiast do Bohumina o  8:52.

Na stacji Pabianice, w sezonie wakacyjnym zatrzymywać się będą pociągi TLK Korsarz relacji Kraków Główny – Łeba / Hel, IC Bursztyn relacji Kraków Główny – Kołobrzeg oraz TLK Uznam relacji Warszawa Wschodnia - Świnoujście.  

Pociąg TLK Uznam kursować będzie w okresie od 19 czerwca do 7 sierpnia oraz od 13 do 27 sierpnia. Odjazd pociągu z Pabianic planowany jest na godzinę 23:46, a do stacji docelowej pociąg dotrze o 7:50.

Pociag TLK Korsarz uruchamiany w okresie wakacyjnym wyjedzie z Krakowa o 20:32, z Pabianic o 0:26, by do stacji Łeba dojechać o 8:36, natomiast na Hel o 7:34. W drogę powrotną z Helu wyruszy o 21:40, z Łeby o 20:58 by do stacji Pabianice dotrzeć o 5:04, a do Krakowa o 8:55.

Pociag IC Bursztyn uruchamiany w okresie wakacyjnym wyjedzie z Krakowa o 20:06, z Pabianic o 0:15, by do stacji Kołobrzeg dojechać o 6:54. W drogę powrotną z Kołobrzegu wyruszy o 21:38, by do stacji Pabianice dotrzeć o 4:20, a do Krakowa o 8:18.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy, liczba połączeń na linii Łódź - Sieradz zostanie utrzymana na poziomie obecnego rozkładu jazdy. tj. 16 par pociągów do Sieradza, 1 do Pabianic oraz 1 parze do Poznania Głównego. Z powodu prac torowych na odcinku Zduńska Wola – Sieradz, w okresie od 30 lipca do 10 sierpnia br. ruch pociągów będzie odbywał się po jednym torze. Za 9 pociągów ŁKA, w tych dniach zostanie uruchomiona Zastępcza Komunikacja Autobusowa. W związku z trwającą przebudową stacji Łódź Kaliska, 13 z 36 pociągów kursujących do Pabianic i Sieradza pojedzie w całym okresie, tj. od 12 czerwca do 3 września, z pominięciem tej stacji. 

Koleje Wielkopolskie

Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy utrzymane zostanie piątkowo – niedzielne połączenie Kolei Wielkopolskich z Poznania Głównego do Łodzi Fabrycznej .

Polregio

Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy, , liczba połączeń na linii Łódź - Zduńska Wola- Ostrów Wlkp/Poznań zostanie utrzymana na poziomie obecnego rozkładu jazdy. tj. siedmiu par pociągów do Ostrowa Wielkopolskiego, w tym czterech kursujących do Poznania Głównego. 

Utrzymane też zostaną 3 pary połączeń do Warszawy Głównej tj. pociągi IR z Ostrowa Wielkopolskiego oraz dwa pociągi z Poznania: IR Lutynia oraz IR Prosna.

Rozkłady Jazdy

Zduńska Wola Karsznice

Zduńska Wola

Pabianice 

Sieradz

Łask

Wieluń

200A Łódź - Sieradz

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u