Trwa remont budynku zduńskowolskiego dworca kolejowego

Trwa remont budynku zduńskowolskiego dworca kolejowego. Odzyska on dawny blask i przypomni o robotniczych korzeniach miasta.

Budynek dworca przechodzi gruntowny remont. Będzie on nowoczesny i przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami – Budowlańcy odsłonili ceglaną elewację, którą zakrywał tynk. Dekarze rozebrali stare pokrycie dachowe i wymienili ja na nowe. Elektrycy układają instalację elektryczną, a hydraulicy instalują przyłączą wodno-kanalizacyjne. Ekipa wymieni także okna i drzwi – opowiada Krystyna Bąk, dyrektor Biura Strategii i Rozwoju Miasta.

Zmieni się także otoczenie dookoła dworca. Drogowcy zdemontuję stare, nierówne płyty chodnikowe i wyłożą nowy chodnik na ulicy Dworcowej od Marii Skłodowskiej-Curie do Juliusza Słowackiego. Miasto uporządkuje pobliskie parkingi oraz wybuduje zadaszony peron, na którym będą zatrzymywać się autobusy MPK i lokalnych przewoźników.

W przyszłym roku planowany jest remont pasażu Janusza Kusocińskiego, tak żeby dojście do budynku również było w należytym stanie. Pracujemy również nad przejęciem od powiatu fragmentu ul. Jana Kilińskiego na odcinku od ul. Szadkowskiej do ul. Dworcowej z zamiarem utworzenia dodatkowych miejsc postojowych – informuje Paweł Szewczyk, zastępca prezydenta Zduńskiej Woli

Przebudowę dworca kolejowego wykonuje firma Budomax z Grabowca. Zgodnie z podpisaną umową na zakończenie inwestycji ma czas do końca 2023 roku. Remont kosztować będzie 4,5 mln zł z czego 2,9 mln zł zostanie sfinansowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego i budżet państwa.

Zdjęcia: UM Zduńska Wola

 

Źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u