Rozpoczął się remont dworca kolejowego w Karsznicach [ZDJĘCIA]

Rozpoczęła się naprawa elewacji budynku dworca kolejowego w Zduńskiej Woli Karsznicach przez firmę SADBUD.

31 grudnia 2022r. PKP S.A. podpisało umowę na naprawę i malowanie elewacji budynku dworca w Zduńskiej Woli Karsznicach. Wykonawcą prac będzie firma SADBUD Firma Remontowo-Budowlana Mariusz Sadowski ze Rzgowa Zakończenie prac planowane jest w kwietniu 2023 roku

Blisko dwa lata od interpelacji Radnego Romana Kubisia i wielokrotną w tym czasie korespondencją Urzędu Miasta z PKP, budynek dworca kolejowego przy ul. Karsznickiej przejdzie oczekiwany remont. PKP ma już podpisaną umowę z wykonawcą, zatem do końca kwietnia br. naprawiona zostanie elewacja budynku z gruntowną renowacją okładzin ceramicznych, konserwacją relifu z logo PKP, zegara i innych ważnych i ciekawych detali. W ten sposób, poprzez ciągłe zwracanie uwagi na stan budynku, już niebawem ten jeden z ciekawszych i jednocześnie niedoceniany obiekt zyska ponownie należny blask –informuje wiceprezydent Zduńskiej Woli Paweł Szewczyk.       

Od kilkunastu lat dworzec jest zamknięty dla podróżnych. Mieści się w Nim jednak m.in. Wydział Przewozów Lotos Kolej czy posterunek Straży Ochrony Kolei.

Projekt pt. Zduńska  Wola (Karsznice) –naprawa  i malowanie  elewacji  budynku  dworca zakłada:

1)  Naprawę tynków na elewacjach, odbicie luźnego, odparzonego, odspojonego tynku, uzupełnienie tynków tynkiem analogicznym do pierwotnie występującego. Malowanie tynków. Całość elewacji należy pomalować w jasnej stonowanej kolorystyce

2)  Czyszczenie, uzupełnienie i impregnacja okładzin ceramicznych/kamionkowych 

3)  Czyszczenie , uzupełnienia w tynku  oraz malowanie reliefu z logo Polskich Kolei Państwowych 

4)  Konserwację zegara poprzez czyszczenie podkładowanie oraz dwukrotne malowanie.

5)  Wymianę stolarki okiennej. Konserwacja oraz renowacja drzwi zewnętrznych. Konserwacji poddane zostaną również kraty, barierki oraz inne elementy metalowe które pozostaną na elewacji.

6)  Uporządkowanie instalacji na elewacji. Przeniesienie agregatów klimatyzacji na dach budynku dworca.

ZDJĘCIA 15.01.2023:

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u