Ryzykantka odnaleziona

Na przejściu przez tory na przystanku kolejowym Sieradz Warta w niedzielę doszło do potrącenia kobiety. Poszkodowana opuściła miejsce zdarzenia, jednak ostatecznie została odnaleziona. W wyniku bliskiego spotkania z pociągiem 74-letnia kobieta złamała rękę. Ze względu na nieprawidłowe zachowanie wobec nadjeżdżającego pociągu został skierowany wniosek do sądu o ukaranie mieszkanki Sieradza. 

 W dniu 06 sierpnia 2017r. maszynista pociągu osobowego relacji Kraków Główny – Szczecin około godziny 19.15 poinformował sieradzką policję, że prawdopodobnie na przystanku kolejowym Sieradz – Warta potrącił przechodzącą przez kładkę dla pieszych starszą kobietę. Według jego relacji kobieta przechodziła przez kładkę widząc nadjeżdżający pociąg. Zdał sobie sprawę, że kobieta może nie zdążyć przejść, dlatego też włączył sygnał dźwiękowy i zaczął gwałtownie hamować. Wtedy kobieta przyśpieszyła ale prawdopodobnie została przez elektrowóz potrącona. Dodał, że skład pociągu zatrzymał się około 200 metrów dalej. Po zatrzymaniu pociągu poszedł szukać pieszej. Jednak nigdzie w okolicach torowiska jej nie zauważył. Kilkanaście minut później do działań przystąpili sieradzcy policjanci i strażacy. Przez kilka godzin przeczesywali okolice torów nie znajdując potrąconej kobiety. Poszukiwania podjęto następnego dnia rano. Ponownie wzięło w nich udział kilkudziesięciu policjantów w tym 40 słuchaczy Ośrodka Szkolenia Policji w Sieradzu. Jednocześnie mundurowi sprawdzili  zgłoszenia w sieradzkim szpitalu jak i zaczęli rozpytywać okolicznych mieszkańców.

Dzięki ich pracy ustalono z kilku źródeł, że dzień wcześniej mieszkanka pobliskiej ulicy odniosła obrażenia ciała w postaci złamania ręki. Kobiecie udzielono również pomocy ambulatoryjnej. W godzinach popołudniowych ustalono miejsce zamieszkania 74 – letniej sieradzanki. Starsza pani w rozmowie z funkcjonariuszami przyznała się do przejścia tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Jak stwierdziła była pewna, że zdąży przejść. Jednak gdy była na torowisku zdała sobie sprawę z zagrożenia. W ostatnim momencie zdążyła zejść z torów. Jednak była na tyle blisko przejeżdżającego składu, że podmuch powietrza spowodował, że upadła na kamienne podłoże w wyniku czego doznała złamania ręki. Wobec kobiety  zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Sieradzu

Należy zaznaczyć, że starsza pani postąpiła wyjątkowo nierozważne. Przechodzenie tuż przed nadjeżdżającym składem pociągu było wyjątkowo ryzykowne ale również nieprawidłowe. Należy pamiętać, że jadący pociąg ma drogę hamowania wynoszącą często kilkaset metrów. W większości przypadków maszynista nie jest w stanie zatrzymać składu na krótszym odcinku. Dlatego tak ważne jest aby zachowywać podstawowe środki ostrożności. Należy również zaznaczyć, że przejścia i przejazdy przez torowisko czy kładki regulują odpowiednie przepisy do których należy się stosować. W tym przypadku nie doszło do tragedii, jednak niewiele brakowało aby starsza pani straciła życie.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu

Komentarze   

0 #1 roman 2017-09-25 09:16
komu jest potrzebny ten przystanek ? bo korzysta z niego 3-4 anim tam wiaty od deszczu ani zejścia na plac niby parkingowy
Cytować

Dodaj komentarz

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

stat4u