Wojewódzki rower publiczny na ostatniej prostej

Krajowa Izba Odwoławcza jednomyślnie odrzuciła odwołanie złożone przez firmę EGIS BIKE Polska sp. z o. o. od wyniku przetargu na dostawę i kompleksową obsługę w okresie 6 lat systemu wojewódzkiego roweru publicznego.

 Oznacza to, że wkrótce zostanie podpisana umowa z firmą NB Serwis sp. z o. o. z Warszawy, która wygrała z ofertą opiewającą na kwotę blisko 24 mln zł, mieszczącą się w puli środków, które Województwo Łódzkie przeznaczyło na realizację projektu. Wybrana oferta została najwyżej oceniona i uzyskała największą liczbę punktów.

W ramach projektu „Rowerowe Łódzkie” zrealizowany będzie system wypożyczalni roweru publicznego w województwie łódzkim, obejmujący 15 parkingów rowerowych wraz ze stacjami naprawczymi rowerów, 125 stacji rowerowych oraz 1002 rowery. Warto podkreślić, że Wykonawca NB Serwis sp. z o. o. zaoferował system IV generacji roweru publicznego, co oznacza, że na stacjach rowerowych w regionie zamiast osobnych stacjonarnych terminali pojawią się rowery z których, każdy będzie wyposażony w terminal służący do wypożyczenia i zwrotu roweru.

- Wojewódzki Rower Publiczny zapewni mieszkańcom dodatkową możliwość lepszej komunikacji. Będą mogli sprawniej przemieszczać się po całym regionie. Stacje rowerowe zostaną ulokowane także w pobliżu przystanków Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Usprawni to nie tylko dojazdy do pracy, ale również wzbogaci ofertę turystyczną województwa i stworzy mieszkańcom dodatkowe możliwości spędzania wolnego czasu - mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Obok Województwa Łódzkiego partnerami projektu „Rowerowe Łódzkie” są Pabianice, Koluszki, Kutno, Łask, Łowicz, Łódź, Sieradz, Skierniewice, Zduńska Wola oraz Zgierz. System wypożyczalni roweru publicznego zostanie uruchomiony w terminie 105 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą, natomiast parkingi rowerowe na rowery prywatne zostaną zamontowane w terminie 60 dni od daty podpisania umowy. Kwestia styku funkcjonowania systemu roweru wojewódzkiego i systemu roweru miejskiego oraz opracowanie regulaminu korzystania przez mieszkańców województwa z systemu będzie przedmiotem rozmów z wykonawcą.

W konkursie ofert brały udział dwie firmy: NB Serwis sp. z o. o. i EGIS BIKE Polska sp. z o. o. Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 - 2020. 

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Dodaj komentarz

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

stat4u