Prywatny albo likwidacja

Zarządca infrastruktury po zakończeniu modernizacji wybranych przejazdów w naszym regionie rozpoczyna kolejny etap zmian związanych z tego typu obiektami. Zakład Linii Kolejowych w Łodzi planuje przekazanie w zarządzanie lub likwidację jednego z przejazdów.

 W ubiegłym roku w ramach poprawy bezpieczeństwa oraz przygotowań do rewitalizacji linii numer 14 modernizacji poddano łącznie kilkanaście przejazdów na terenie powiatów łaskiego, zduńskowolskiego i sieradzkiego. W ramach modernizacji przejazdy zyskały nową nawierzchnię, niektóre również samoczynną sygnalizację przejazdową lub system rogatek dzięki czemu możliwa stała się zmiana ich kategorii oraz wzrost bezpieczeństwa.

 

Możliwy przejazd prywatny

W bieżącym roku zarządca infrastruktury kontynuuje proces zmian na zarządzanych przez siebie przejazdach. Wraz z końcem marca Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły procedurę zmierzającą do przekwalifikowania w zarządzanie lub likwidacji przejazdu kolejowego zlokalizowanego w kilometrze 46,150 linii nr 14, zlokalizowanego w ciągu drogi wewnętrznej w miejscowości Czechy.. Przez najbliższe dni ZLK w Łodzi oczekuje na zgłoszenia potencjalnych osób zainteresowanych utrzymaniem we własnym zakresie powyższego przejazdu, jako prywatnego, czyli kategorii F. Jeżeli do 30 kwietnia nie pojawi się oferta zarządzania przejazdem, wraz z początkiem maja zarządca rozpocznie drugą część procedury, związaną z likwidacją przejazdu. Podobna działania podjęte zostaną przez Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim, w stosunku do zlokalizowanego kilometr dalej przejazdu w miejscowości Andrzejów.

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 5:30 - 18:30

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

stat4u