Od niedzieli 15 marca pierwsza korekta rozkładu jazdy 2019/20

Od dnia 15 marca 2019 r. do 13 czerwca 2020 r. będzie obowiązywać pierwsza w rocznym rozkładzie jazdy 2019/20 zmieniona organizacja ruchu pociągów. Ze względu na prace remontowe na linii sieradzkiej skupiające się na odcinku Łask – Dobroń oraz Pabianice - Lublinek utrzymana zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa pomiędzy Łaskiem, a Łodzią za większość pociągów ŁKA oraz za wybrane pociągi REGIO. 

 PKP Intercity

Oferta narodowego przewoźnika przez Nasz region zostanie utrzymana na podobnym poziomie. Ze stacji Zduńska Wola będziemy mieli do dyspozycji 6 par pociągów IC w kierunku Warszawy i Wrocławia:. Utrzymane zostanie kursowanie pociągu IC Wawel z Zielonej Góry do Krakowa, a także pociągu IC Włókniarz z Łodzi do Szczecina Najpoważniejsze zmiany dotyczyć będą pociągu Włókniarz. Z powodu prac torowych na terenie Łódzkiego Węzła Kolejowego oraz na linii Poznań – Szczecin pociąg w kierunku Szczecina będzie wyjeżdżać ok 1h 30 min wcześniej, natomiast powrót ok. 1h później.

Aby zapewnić sprawne połączenia dalekobieżne, pociąg IC Włókniarz będzie rozpoczynał i kończył kursowanie na stacji Łódź Kaliska. To pozwoli skrócić czas przejazdu na terenie Łodzi. - mówi Katarzyna Grzduk rzecznik prasowy PKP Intercity

Z powodu remontu linii 14 pociąg IC Orzeszkowa w kierunku Warszawy, pojedzie trasą objazdową przez Częstochowę, Piotrków Trybunalski. IC Orzeszkowa w kierunku Wrocławia (relacji Białystok – Jelenia Góra/ Szklarska Poręba) pojedzie bez zmian przez Zduńską Wolę. W ramach rekompensaty za Orzeszkową w kierunku Warszawy, PKP Intercity zdecydowało się uruchomić pociąg TLK Krasiński relacji Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia w piątki, niedzielę.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Pasażerowie ŁKA będą mogli liczyć 5 par bezpośrednich połączeń w relacjach Sieradz – Łódź – Sieradz.. Wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa za wszystkie pozostałe pociągi, a dodatkowo za 14 pociągów o największej frekwencji podróżnych pojadą autobusy typu Sprinter.

Ze względu na lokalizację prac remontowych zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Łask – łódź 

W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez Zarządcę Infrastruktury na terenie aglomeracji łódzkiej, do dnia 12 grudnia 2020 roku obowiązuje wzajemnie honorowanie biletów ŁKA i PKP Intercity w pociągach kursujących na wybranych odcinkach linii ograniczonych stacjami Pabianice, Zgierz, Łódź Widzew.

Przewozy Regionalne

Od marcowej korekty rozkładu jazdy, liczba połączeń na linii Łódź - Zduńska Wola- Ostrów Wlkp/Poznań/Wrocław zostanie utrzymana na poziomie obecnego rozkładu jazdy.  Z uwagi na trwające prace modernizacyjne prowadzone przez Zarządcę Infrastruktury Kolejowej PKP PLK na części trasy dla dwóch pociągów relacji Jelcz Laskowice - Łódź Kaliska - Wrocław Gł. wprowadzona będzie Komunikacja Zastępcza:

Dla pociągu 16533 relacji Łódź Kaliska – Wrocław Główny: 

zastępcza komunikacja autobusowa z Łodzi Kaliskiej do Łasku,

Dla pociągu 61522 relacji Jelcz Laskowice – Łódź Kaliska (w sobotę i niedzielę z Wrocławia)

zastępcza komunikacja autobusowa z Łasku do Łodzi Kaliskiej

Rozkłady:

Zduńska Wola

Sieradz

Wieluń

200A Łódź Kaliska - Sieradz

Komentarze   

+1 #2 Grzegorz 2020-03-15 22:22
Cytuję Tomasz:
Może by tak już zacząć kuć żelazo o połączenia wakacyjne z Karsznice nad morze ... chodzi o trójmiasto i w kierunku na Hel ...bo z rocznego jest tylko do Kołobrzegu przez Pile i regio do Gdyni .....a przydałoby się jeszcze nocne np.w relacji Zakopane Hel przez Kraków Katowice Częstochowa Karsznice Bydgoszcz Gdynia Hel .... wiem wiem że to marzenie ale może ....Głośnego Rp1... Pozdrawiam

Niestety to faktycznie tylko marzenia, bez szans na realizację w najbliższej perspektywie. Co gorsza wspomniany pociąg do Gdyni już zdążył się skurczyć do zaledwie jednego kursu tygodniowo, a do wakacji zapewne przewoźnik wogóle się wycofa z tej oferty.
Cytować
+1 #1 Tomasz 2020-03-15 02:26
Może by tak już zacząć kuć żelazo o połączenia wakacyjne z Karsznice nad morze ... chodzi o trójmiasto i w kierunku na Hel ...bo z rocznego jest tylko do Kołobrzegu przez Pile i regio do Gdyni .....a przydałoby się jeszcze nocne np.w relacji Zakopane Hel przez Kraków Katowice Częstochowa Karsznice Bydgoszcz Gdynia Hel .... wiem wiem że to marzenie ale może ....Głośnego Rp1... Pozdrawiam
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Godziny otwarcia

ZDUŃSKA WOLA

Kasa czynna:

Pon - pt 6:00 - 18:50

Sobota 6:00 - 17:00

Niedziela 7:00 - 18:00

 

SIERADZ

Dworzec:

5:30 - 21:30

Kasa czynna:

Pon - pt 6:30 - 19:00

Sobota 7:00 - 18:00

Niedziela 7:00 - 19:00

 

Toplista Stron Kolejowych Kolejowa Toplista

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u